וופורייזר וסיגריה אלקטרונית - מה ההבדלים?

שימוש במוצרי קנאביס רפואי שונים דורש מוצרי צריכה שונים המיועדים לשימוש בקנאביס רפואי. בין מוצרי צריכה ייעודיים לשימוש בקנאביס רפואי קיימים שני מוצרים הדומים זה לזה: וופורייזר (מכשיר אידוי) וסיגריה אלקטרונית, אשר לעיתים נעשה ביניהם בלבול.

שני המוצרים הללו – וופורייזר וסיגריה אלקטרונית – אמנם דומים במבנם הכללי ובעיקרון הפיזיקלי עליו הם מבוססים ופועלים, אך הם שונים זה מזה, ונבדלים בכמה מאפיינים חשובים המבדילים את מטרות השימוש הייעודיות של כל אחד מהם. אלו הבדלים מהותיים שאינם מאפשרים להתייחס לשני המכשירים הללו כאל שני דגמים של מכשיר זהה.

להלן מידע על ההבדל בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית, ועל השימושים השונים שמתאימים לכל אחד מהם:

ההבדלים בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית – מהות, וחומרים ייעודיים לשימוש

ההבדל העיקרי בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית הוא הייעוד הראשי של המוצר, וההתאמה שלו לסוג מסוים של מוצר קנאביס רפואי. וופורייזר הוא מוצר צריכה המתאים לשימוש בתפרחת קנאביס רפואי וגם בשמנים ומיצויים המופקים מקנאביס רפואי, בוע דיסגריה אלקטרונית מיועדת אך ורק לשימוש בנוזלים המתאימים לסיגריה אלקטרונית, ללא שימוש בנוזלי אידוי גנריים או בשמנים ומיצויים המופקים מצמח הקנאביס, אלא עם נוסף להם בסיס גליצרול או כל חומר המשמש בסיס להכנת נוזלים לסיגריה אלקטרונית. הבדל זה הוא מהותי ביותר כיוון שהוא מפריד בין החומרים הייעודים המתאימים לשימוש בכל אחד ממוצרי הצריכה הללו.

הבדל נוסף בין וופורייזרים לבין סיגריות אלקטרוניות הוא במנגנון הפעולה שלהם ובמטרה העיקרית שהוא מיוד להשיג. המנגון המכני בכל וופורייזר מתאים לחימום תפרחת או מיצוי צמחי בתוך תא קרמי אטום עד לטמפרטורה ייעודית, מה שגורם להפקת זרם אדים המכיל בין היתר חומרים פעילים. המנגנון של סיגריה אלקטרונית מיועד כדי לחמם נוזלים ייעודיים (מבוססי גליצרול) ואינו מתאים לחימום של חומרים אחרים. המטרה העיקרית של כל אחת ממוצרי הצריכה הללו היא אחרת, ולכן הם לא מתאימים לשימוש באותם מוצרי קנאביס רפואי.

כמו כן, ישנו הבדל בין וופורייזר לסיגריה אלקטרונית בכך שאין גרסה שולחנית או נייחת של סיגריה אלקטרונית. וופורייזר שולחני הוא גרסה נייחת של וופורייזר  והוא מיועד לעבודה במסגרת פעילות קבועה יותר עם כמויות גדולות יותר של חומר, למטרת טיפול רפואי אינטנסיבי יותר מאשר זה שיכול להיות מושג על ידי הגרסה הניידת והקטנה יותר של המכשיר, שפועלת על סוללה מוגבלת במקום על חיבור ישיר לרשת החשמל. בהיבט זה, וופורייזר שולחני משרת מטרה שלא קיימת לה מקבילה עובר סיגריה אלקטרונית, ולכן זהו הבדל נוסף בין שני המכשירים הללו.

ההבדלים בין סיגריה אלקטרונית לבין וופורייזר הופכים מכשירים אלו לנבדלים זה מזה לחלוטין, למרות הדמיון היחסי בחלק מהמאפיינים שלהם. השימוש בסיגריה אלקטרונית הוא מוגבל הרבה יותר ואילו השימוש בוופורייזר הוא יותר מכוון ומדויק, ואינו כולל אפשרויות אחרות שאינן טיפוליות, שכן קיימות בסיגריה אלקטרונית. בין האפשרויות הללו ניתן למנות טעמים וריחות רבים שקיימים עבור נוזלים לסיגריות אלקטרוניות, שאין אפשרות לעשות בהם שימוש עם וופורייזר, בין אם וופורייזר נייד ובין אם נייח. שימוש מסוג זה מאפיין סיגריה אלקטרונית בלבד, וניתן להשיג אותו על ידי רכישת חומרי טעם וריח ייעודיים לסיגריה אלקטרונית הנמכרים בחנויות ממכר ייעודיות.

מלבד הבדלים אלו, סיגריה אלקטרונית זהה בבסיסה למכשיר וופורייזר נייד בעל סוללה חזקה, ונבדלת ממנו בעיקר בהיבטים של עיצוב, רכיבים פעילים עיקריים ומבנה פיזי של תא החימום העיקרי במכשיר. בהיבטי שימוש, סיגריה אלקטרונית מתפקדת בדיוק כמו מכשיר וופורייזר נייד.