מצית היא אחד מאביזרי העזר הבסיסיים של כל מעשן, ככה שקשה להאמין שתמצאו מעשנים רבים שמסתובבים בלי מצית צמודה אליהם. למצית כידוע אין תוחלת חיים אינסופית, כך שבשלב מסוים היא צפויה להתרוקן מתכולתה.

למעשנים יש במצבים אלו שתי ברירות: להצטייד במצית חדשה, או שמא לנסות להבין איך ממלאים מצית. אנחנו נספק לכם כאן הדרכה, וכמה טיפים מועילים, בדרך לביצוע המוצלח של המשימה.

איך ממלאים מצית? לכל מצית יש חוקים משלו

חשוב להדגיש בנקודת ההתחלה שלכל סוג של מצית עשויות להיות הוראות מילוי שונות במקצת, על פי סוג המצית, גודלו, מנגנון הפעולה וכן הלאה. אם לוקחים בתור דוגמה שתיים מהבחירות היותר מקובלות ואהובות כיום, אפשר לטעון בפה מלא שאין דינו של מצית זיפו דומה לזה של מצית קליפר. ככל שהמצית הוא מתקדם ויוקרתי יותר, כך גדלים הסיכויים שהמשתמשים יעדיפו למלא אותו מחדש ולא להחליפו באחר. מצית כידוע יכול להיות כיום פריט בעל ערך רגשי של ממש, לעיתים אפילו סמל סטטוס.

לפני שמתחילים במלאכה של מילוי המצית, חשוב לברר מראש מהו סוג הנוזל המתאים למצית. למציתים שונים ייתכנו סוגים אחרים של נוזלים, כך שבחירה לא מתאימה עלולה להביא לכך שהמצית לא יתפקד כפי שאתם מצפים שהוא יתפקד. מעבר לפגיעה בטיב העישון, מילוי לא נכון מגלם בתוכו לעיתים סכנה אמיתית למשתמשים. ישנם מצתים כגון זיפו, שיצריכו מכם גם אבנים לזיפו, למשל.

איך ממלאים מצית בכמה צעדים פשוטים?

מילוי מצית אינו המשימה המורכבת ביותר שאפשר לחשוב עליה, גם אם ייתכנו כמה “חבלי לידה” כאשר עושים זאת בפעמים הראשונות. את המילוי העצמאי נהוג לבצע כאשר המצית מתחיל “לזייף” ולספק להבה שאינה מספקת, ועל אחת כמה וכמה כשכבר מגיעים למצב בו אין ביכולת המצית לייצר כל סוג של להבה.

מכיוון שלכל סוג של מצית יש הוראות מילוי אחרות, לא נוכל להסביר לכם צעד אחר צעד מה בדיוק עליכם לעשות. לשם המחשבה, נסביר בקצרה על תהליך המילוי של מצית זיפו, אותו רצוי מאוד למלא באמצעות נוזל אותנטי ומקורי של המותג. חשוב בעיקר להימנע משימוש בנוזל מצית פחם, שעלול ליצור סיכון ממשי של שריפה והתפוצצות במצית בעל ממדים קטנים כמו הזיפו.

השלב הראשון במילוי המצית הוא הסרה של הכיסוי הייעודי מהמארז. באמצעות מברג, הרימו את כרית הלבד (חתיכת לבד מלבנית, הנמצאת מסביב לסיכה שבחלקה התחתון של התוספת). בזמן שאתם אוחזים את כרית הלבד, הכניסו מעט מהנוזל למכסה הקל וסחטו. המשיכו למלא בעדינות את המיכל, אך אל תמלאו אותו לחלוטין. לאחר מכן דחפו את הכרית העליונה, עשויית הלבד, למקומה. חברו בין המצית למארגז, והיכונו לחוויית עישון מחודשת.

ההחלטה היא שלכם

מילוי מצית הוא כאמור משימה אפשרית, אבל כזו הדורשת תרגול, מיומנות מסוימת ובעיקר הרבה מאוד זהירות. באינטרנט תוכלו למצוא כמה וכמה מדריכים מפורטים המסבירים איך ממלאים מצית, לעיתים שלב אחר שלב. בין אם המדובר הוא במדריך כתוב ובין אם בסרטון מצולם, אפשר לנסות לעקוב אחריהם. קחו בחשבון עם זאת שיש סבירות גדולה שהמדריך אינו מותאם באופן מלא לסוג המצית ולדגם שאתם אוחזים.

אפשרות אחרת היא לפנות לחברות מומחיות בתחום העישון ומוצרי העישון. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה. כחברה הפועלת מזה עשרות שנים בתחום העישון ומספקת את המציתים המתקדמים, היעילים והאופנתיים ביותר שיש, נוכל להעניק לכם את כל הייעוץ וההכוונה הנדרשים. נשמח להמליץ לכם האם במקרה שלכם כדאי לפעול למילוי מחודש של המצית, או שמא מומלץ לרכוש חדש (רוב המציתים הרי מגיעים עם תג מחיר נוח במיוחד), וכמובן שגם ללוות אתכם בתהליך המילוי.