מי מסנן יותר טוב? פילטר פחם או ספוג ? - טבק עבודי

אקטיטיוב - Actitube – פילטר הפחם הנמכר ביותר בעולם

החברה הגרמנית Actitube פיתחה את המוצר במשך שנים ארוכות, כבר בשנות ה-90 המוקדמות. בשנים אלו – הסיגריות הפכו בן לילה לאויב הציבור מספר אחת במסגרת מאבק ארגוני הרפואה בתופעת העישון. לכן – המוצר הזה הגיע בטיימינג מצויין, שכן מעשנים רבים, בין אם מעשני טבק או צרכני קנאביס למטרות רפואיות – העמיקו ונחשפו יותר ויותר לנזקי העישון וחיפשו דרכים למזער אותם.

אז כבר הספקנו לראות משאפי ניקוטין, סיגריות חשמליות, מדבקות ניקוטין ומסטיקים. כיום, שוק מוצרי הפסקת העישון שווה מאות מליוני דולרים בשנה. עם זאת – אין תחליף מספיק הולם לסיגריה או לג’וינט עבור מי שמחפש אלטרנטיבה דומה אך פחות מזיקה.

Actitube Active Charcoal Filter – פילטר פחם פעיל מבית Actitube – טבק עבודי

עם זאת, ההאקטיטיוב מתיימר להציל מעשנים מסוגי רעלנים הנפלטים בזמן עישון – ועדיין לאפשר להם לעשן. האקטיטיוב נראה כמו פילטר ספוג רגיל וצורתו גלילית, אך הוא דווקא עשוי מקרטון קשיח ועמיד לחום, ובעל חורים זעירים בשני צדדיו המאפשרים לעשן לעבור דרכו בזמן העישון. בתוך האקטיטיוב (Actitube) ניתן למצוא כדוריות זעירות העשויות מפחם-פעיל – המאפשר ספיחה של חומרים מזיקים בעת עישון של טבק או קנאביס.

בשל העמידות הגבוה של הקרטון ממנו עשוי הפילטר, ניתן להשתמש בפילטר כ-5 פעמים לפני שזורקים לפח, כמובן שתלוי בגודל הג’וינט ובמינון הטבק – כאשר טבק בדר”כ יפלוט יותר רעלנים שיכלו את הפילטר מהר יותר.

הפילטר, או בעברית “סנן” – הוא חלק חשוב מאוד בחיי היום יום שלנו. לעיתים, אנחנו מוצאים אותו מסנן את המים שלנו בבר המים הביתי, מסנן ריחות לא נעימים ברשת המיזוג ואף בערכות טיהור מים שונות. הפילטר שאנו נדבר עליו היום, הוא הפילטר החשוב ביותר – הפילטר שנמצא בקצה של הסיגריה או הג’וינט שלכם.

לפילטר בעישון חשיבות עליונה בסינון רכיבים רעילים, הנקראים רעלנים, אשר נפלטים בזמן הבעירה של הסיגריה. יותר חומרים שנספגים בפילטר, משמע פחות חומרים אשר נספגים בריאות המעשן – כך שהנזק הבריאותי נחלש בהתאם לרמת הסינון של העשן שלכם.

במאמר הבא נעבור על סוגי הפילטר השונים בשוק, על היתרונות, החסרונות ויכולות הסינון של כל אחד ואחד מהם.

אקטיטיוב - Actitube – פילטר הפחם הנמכר ביותר בעולם

איך האקטיטיוב עובד?

החומר שעושה את כל העבודה בפילטר האקטיטיוב הוא למעשה הפחם הפעיל שנמצא ככדוריות זעירות בתוך חלל הפילטר. הפחם הפעיל מופק מפחמן בתצורה המאפשרת לו לחלוש על שטח פנים רב מאוד, כך שעליו יפרסו נקבוביות ספיחה זעירות וצפופות. הנקבוביות הללו מאפשרות ספיחה של נוזלים וגזים רעילים בשל כושר הספיחה הגבוה שלהם, ולכן מסייעים בסינון מאות רעלנים הנמצאים בטבק.

עם זאת, צורתו של הפילטר מבית Actitube מאפשרת סחיבה חלקה יותר אשר פחות שורפת בגרון, ועם זאת מסייעת לשמר את ה-THC אשר בקנאביס בדרך לריאותיו של המעשן. כל זאת בהשוואה לפילטר קרטון מסורתי אשר סופח חלק נכבד מה-THC בזמן העישון.

אקטיטיוב - Actitube – פילטר הפחם הנמכר ביותר בעולם

פילטר פחם – לא הפעם הראשונה שאתם נתקלים בו

השימוש בפחם פעיל כיום נמצא בתחומים רבים ואפילו אצלכם בבית. מסנני אוויר ומים רבים משתמשים בפחם פעיל על מנת לספוח חומרים מזיקים ואפילו מסייעים לטהר ריחות חזקים. בעולם הרפואה גם כן משתמשים רבות בסגולותיו של הפחם הפעיל, שכן הוא הוכח אפקטיבי בהלבנת שיניים, טיפול במצבי הרעלה או בבעיות עיכול וכמובן – בתעשיית האנטי אייג’ינג.

אז למה בכלל לגלגל עם אקטיטיוב?

לפילטר הפחם של אקטיטיוב מספר יתרונות מובנים ההופכים אותו למוצר מנצח ומשתלם במיוחד עבור כל מעשן, בין אם של טבק או של קנאביס.