הפילטרים הטובים בעולם - actiTube - טבק עבודי

פילטר פחם, קרטון, או ספוג – מי מסנן יותר?

הפילטר, או בעברית “סנן” – הוא חלק חשוב מאוד בחיי היום יום שלנו. לעיתים, אנחנו מוצאים אותו מסנן את המים שלנו בבר המים הביתי, מסנן ריחות לא נעימים ברשת המיזוג ואף בערכות טיהור מים שונות. הפילטר שאנו נדבר עליו היום, הוא הפילטר החשוב ביותר – הפילטר שנמצא בקצה של הסיגריה או הג’וינט שלכם.

לפילטר בעישון חשיבות עליונה בסינון רכיבים רעילים, הנקראים רעלנים, אשר נפלטים בזמן הבעירה של הסיגריה. יותר חומרים שנספגים בפילטר, משמע פחות חומרים אשר נספגים בריאות המעשן – כך שהנזק הבריאותי נחלש בהתאם לרמת הסינון של העשן שלכם.

במאמר הבא נעבור על סוגי הפילטר השונים בשוק, על היתרונות, החסרונות ויכולות הסינון של כל אחד ואחד מהם.

פילטר פחם, קרטון, או ספוג – מי מסנן יותר?

סינון עשן באמצעות מים

לפני שנעבור לסוגי הפילטרים השונים שבהם משתמשים לצורך עישון של סיגריות וג’וינטים – נדגיש נקודה חשובה: סינון עשן באמצעות מים, היא שיטת הסינון האפקטיבית ביותר עבור עישון של כל חומר. בשל הטפרטורה היחסית נמוכה של המים בהשוואה לחומר הבוער – הרעלנים מתמוססים עם המגע במים ולא מגיעים לריאות המשתמש.

כמובן שמידת הסינון תלויה בגודל מקטרת המים, גודל המיכל וכמה רמות סינון יש לה, אך גם הבאנג הפשוט ביותר יסנן הרבה יותר רעלנים מכל פילטר הפילטרים אותם נסקור בהמשך.

פילטר קרטון – איפה הפילטר פה בכלל?

פילטר הקרטון הוא הפילטר הקלאסי שנמכר בישראל כמעט לצד כל נייר גלגול שתוכלו למצוא. האמנם – אנו משתמשים בו כפילטר בג’וינט, וגם השם שניתם לו “פילטר” אכן מאשר שזה פילטר. אבל חכו רגע – זה לא באמת. פילטר הקרטון הוא פשוט חתיכת קרטון מצופה, דחוס ושאינו מכיל עקבות של דיו או חומרים אחרים. הקרטון, בהשוואה לנייר הגלגול ולחומר אותו מעשנים, עמיד יותר לחום ולכן יכול להחזיק מעמד לכמה דקות בטרם יישרף כליל.

לפילטר הקרטון ראוי יותר לקרוא “ספייסר”, או פשוט “חתיכת קרטון” מאשר “פילטר”, שכן אין לו יכולות סינון בכלל. מעשני קנאביס רבים משתמשים בו בעישון של ג’וינטים המכילים קנאביס בלבד, בשל כמות הרעלנים המוכה יחסית בקנאביס ובשילוב עם כושר הספיגה הנמוך – כל החומר הפעיל מהקנאביס מגיע ישר אל הריאות.

יכולות הסינון כאן כמעט ולא קיימות, כך שאם אתם מעשנים טבק עם פילטר כזה – אנו ממליצים לשנות הרגלים. השימוש בפילטר קרטון מתאים לעישון קנאביס נקי בלבד.

פילטר פחם, קרטון, או ספוג – מי מסנן יותר?

פילטר ספוג – כושר ספיגה גבוה

הסוג השני והבסיסי ביותר הוא פילטר הספוג אותו כולנו מכירים. בעשור האחרון, מעשנים ישראלים רבים נטשו את הסיגריות התעשיתיות ועברו לגלגול עצמי של סיגריות, כך שרובנו מכירים את הפילטרים הללו די טוב. הפילטר עשוי מחומר פלסטי מוקצף ורמת הסינון נקבעת בהתאם לצפיפות – צפיפות גבוהה תקשה יותר על המשיכה אך תסנן טווח רחב יותר של רעלנים, בעוד צפיפות נמוכה תאפשר משיכה חלקה אך תוביל לסינון פחות רעלנים.

פילטר ספוג – Cigarrete filter –  טבק עבודי

כלל הסיגריות המיוצרות כיום ומשווקות לצרכן מגיעות עם פילטר ספוג בתצורות, צפיפויות וגדלים שונים. כך למשל – עבור סיגריות ארוכות (100’s) מצאו לנכון יצרני הסיגריות להתאים פילטר ארוך יותר. ואילו לסיגריות ה-Slim בחרו לשלב פילטר קטן אך צפוף יותר.

זהו פילטר עם כושר ספיגה גבוה יותר מזה של פילטר הקרטון המסורתי, אך כאן גם טמון החיסרון שלו עבור מעשני קנאביס. פילטר הספוג לא מתאים בכלל לעישון קנאביס, שכן בשל כושר הספיגה היחסית גבוה שלו – הוא סופח כמות גבוהה מאוד של THC – החומר הפעיל בקנאביס. לכן, פילטר הספוג מומלץ עבור עישון סיגריות מגולגלות, או אם אתם אוהבים המון טבק בג’וינט שלכם.

פילטר פחם, קרטון, או ספוג – מי מסנן יותר?

פילטר פחם – הפילטר המומלץ ביותר לכל סוגי המעשנים

פילטר הפחם של Actitube הוא הפילטר המומלץ ביותר לשימוש כיום. הפילטר עצמו דומה מאוד לפילטר הספוג, אך עשוי מקרטון עמיד וחסין לחום, אשר מכיל מאות כדוריות פחם פעיל. הפילטר מתאים לשימוש עם קנאביס ועם טבק, ומומלץ לשימוש עבור כל סוגי המעשנים בשל כושר הספיגה הגבוה שלו.

כדוריות הפחם הפעיל שבפילטר מאפשרות ספיגה של מאות רעלנים, תוך ספיגה נמוכה יחסית של THC בהשוואה לפילטר הספוג. בנוסף, פילטר הפחם של Actitube מאפשר שאיפה חלקה יותר ועשן נעים יותר בכל סוגי העישון. ללא שום צל של ספק – זהו הפילטר המומלץ ביותר לשימוש כיום בשל כושר הספיגה הגבוה שלו ואם זה לא מספיק – דעו שזהו פילטר רב פעמי המתאים לשלושה עד חמישה שימושים לפני שזורקים לפח.