אם גם אתם מבררים על האפשרות לרכוש סיגריה אלקטרונית, סביר מאוד להניח שנתקלתם בשלב מסוים במונח “וייפ”. יכול להיות שגם הבנתם שהוא אחד המרכזיים בתחום. במאמר הבא נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על וייפ ועל פעולת השימוש בסיגריה אלקטרונית, נסביר לכם למה חשוב לשים לב בבחירה שלו ואיך למצוא את המוצרים המשובחים ביותר שיש.

מה זה בכלל וייפ?

כדי להבין מהו וייפ, חשוב לסקור את האופן שבו סיגריות אלקטרוניות המשתייכות לקטגוריה הזו פועלות. מנגנון הפעולה העיקרי במקרה הזה הוא אידוי של נוזלים לסיגריות אלקטרוניות המבוססים על גליצרין, כמו גם חומרי טעם והריח. הפעולה מיועדת להפוך אותם תוך פרק זמן קצר לכדי אדים, אשר מדמים את המראה והתחושה של העישון “המסורתי” – אך ללא עשן, על ההשלכות השליליות שלו.

כדי שכל זה יקרה נדרשת יצירה של מעגל חשמלי, הנעשית באמצעות השילוב שבין סוללה חשמלית לבין סליל. לאחר חימום הנוזל, הוא מגיע לטמפרטורה גבוהה מספיק על מנת להפוך אותו לאדים אותם האדם שואף. האדים האלו יכולים להיות תמציות בלבד, ולא הטבק עצמו, כאשר בחלק מהמקרים התמצית כוללת ניקוטין ובאחרים לא.

וייפ נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק, ומהווה למעשה שם גנרי השגור בפני רבים לסוג זה של סיגריות אלקטרוניות. המקור הוא בשפה האנגלית: המילה “אד” (Vapor), או הפעולה הכללית של שימוש בסיגריה אלקטרונית המכונה “וייפינג” (Vaping). כמו מונחים רבים אחרים בלועזית, גם וייפ נכנס עם הזמן לז’רגון של אוכלוסיית המשתמשים בסיגריה אלקטרונית בישראל.

ואיך וופורייזר נכנס לתמונה?

עוד כדאי לעצור על מושג חשוב נוסף, “וופורייזר”. המדובר במכשיר אידוי חשמלי, הכולל בתוכו בדרך כלל סוללת ליתניום נטענת ומובנית. באמצעות גוף החימום המרכזי מתבצע החימום של חומר הגלם הצמחי, עד למצב של אידוי באופן שיאפשר מיצוי יעיל של חומרי הגלם הצמחיים. ניתן למצוא כיום מכלול סוגים של וופורייזר מומלץ – ניידים או נייחים, לאידוי צמחים או שמנים – יחד עם תעשייה שלמה של אביזרים ייעודיים עבורם.

למרות שבין מוצרי וייפ (Vape) לבין פעולת האידוי באמצעות מכשיר וייפורייזר יש הרבה נקודות דמיון, קיים הבדל משמעותי המסביר את ההבדלים בין המוצרים האלה: האיוד מתבצע אך ורק בתוך הסיגריה האלקטרונית, ולא באמצעות מכשירים משלימים דוגמת וופורייזר. הדבר משפיע על אופן השימוש, וכמובן שגם על העלויות הכרוכות בו.

וייפ, עישון ומה שביניהם

אנשים רבים משתמשים במונח “עישון” בהקשר של סיגריה אלקטרונית, אולם בפועל מדובר במונחים שונים לחלוטין. אפשר להבין מדוע: במהלך פעולת העישון של סיגריה “רגילה”, מתבצעת הדלקה של חומר צמחי באמצעות אש. המשתמש שואף את העשן שנוצר, ומכאן שם הפעולה. במקרה של וייפ אין כאמור עשן, אלא אדים, כך שיש צורך בשימוש במונח “איוד” או “וייפינג”, ובעיקר – בהבנה שההשפעה על הגוף תלויה במידה רבה באופן שעושים זאת.

לא צריך להיות מומחה לתחום כדי לדעת את הסכנות המוחשיות של העשן ומוצרי הבעירה. האדם למעשה מכניס לריאותיו, לכלי הדם או ללב רכיבים מזיקים, לרבות כימיקלים, אשר חלק מהם נחשבים למסרטנים. העישון עלול לפגוע בלב ולשבש את פעילות מחזור הדם, מה שמגדיל את הסיכויים לסיכונים דוגמת שבץ מוחי או התקפי לב. מחלות הריאות, בראשן כמובן סרטן ריאות, הן חלק מרכזי אחר בבעיה.

במקרה של איוד, התהליך שונה לחלוטין – וכך גם רשימת הסיכונים. דעה רפואית שכיחה כיום היא שהנזקים שעלולים להיגרם לגוף במסגרת האיוד מצומצמים בעשרות אחוזים בהשוואה לפעולת העישון, אם כי אין עדיין קביעה חד משמעית לגבי הסיכונים האפשריים: דרושים מחקרים נוספים על מנת להבין בדיוק את היקף ההשפעות. חשוב לזכור שההשפעה של מוצרי וייפ על הגוף עשויה להיות תלויה גם במשתנים דוגמת אמצעי העישון הנבחר, המאפיינים הנקודתיים שלו, ההרכב הכימי וכיוצא בזה.

מוצרי וייפ מהווים כיום חלק בלתי נפרד בתמונת הצריכה של קנאביס רפואי. גם לגביו יש כיום דיון ער, אם כי גישה שהופכת לשכיחה יותר ויותר היא שהיתרונות הבריאותיים של הקנאביס הרפואי וההשפעה החיובית שלו על האדם הסובל מבעיות או ממחלות חמורות, עולים במידה ניכרת על החסרונות האפשריים. עבור אחוז הולך וגדל של משתמשי הקנאביס הרפואי (אשר מספרם כיום בישראל עומד על עשרות אלפי אנשים, ורק גדל משנה לשנה), צורת האידוי הופכת למועדפת.

המסע לסיגריה האלקטרונית המושלמת עובר בביקור אצל חנויות וייפ

היתרונות של מוצרי וויפ יכולים להפוך למוחשיים הרבה יותר כאשר לא מתפשרים בטיב המוצרים שבוחרים, או בחנות שמספקת אותם בפועל. תוכלו למצוא בישראל מספר חנויות וייפ, אולם בפועל הן עשויות להיבדל ביניהן בכמה פרמטרים עיקריים. חשוב לדעת לבחור נכון. חנות מובילה וותיקה, שהפכה לשם דבר עם השנים, תציע קרוב לוודאי מוצרי וייפ בפרט וסיגריות אלקטרוניות בכלל של החברות הבולטות בתחום בעולם. האיכות הגבוהה באה לידי ביטוי בהשפעות החיוביות של מוצרי וייפ, בנוחות השימוש בהם, בעמידות לאורך זמן ובפרמטרים חשובים אחרים.

אם אתם זקוקים למוצרי וייפ, תרצו בוודאי חנות שתספק לכם אותם בצורה הפשוטה והמהירה ביותר. אפשרות מומלצת ראשונה היא לפנות לחנות הכוללת כמה סניפים, באזורים גיאוגרפיים שונים. בנוסף לכך האינטרנט, אחד השחקנים המרכזיים כיום בתחום המסחר, רלוונטי במיוחד במקרה הזה. תוכלו למצוא חנויות וייפ אשר מציעות מכלול רחב של אביזרים – מוצרי וייפ, סיגריות אלקטרוניות, וייפורייזרים, ניירות גלגול, טבק ותחליפי טבק ועוד – ומאפשרות להזמין אותם בצורה מאובטחת ומהירה דרך אתר האינטרנט שלהן, כולל משלוח עד פתח הבית.

עם כל הפשטות של הזמנת מוצרים כיום, מומלץ להשקיע מחשבה בבחירת המוצרים. חנויות וייפ ותיקות ומנוסות מהוות גוף ידע רחב, אליו ניתן לפנות בכל שאלה הנוגעת לתחום: החל מבחירת המוצרים המתאימים לצורך, למאפיינים ולאורך החיים של האדם, ועד לסוגיות הקשורות לתפעול ולתחזוקת המוצרים.

וופורייזר פקס 3 – PAX 3

899.00

וופורייזר פקס 3 – PAX 3! קומפקטי, יפה ואיכותי בעיצוב קלאסי לנשיאה קלה בכל כיס.

עם יכולת להתחמם תוך 22 שניות ושליטה דרך אפליקציה ייעודית, אין ספק שהוא בין הטובים בתחומו.
שימו לב: לא מתאים לשמנים של החברות הרפואיות!

 

וופורייזר פקס 3 – PAX 3 – יעניק לכל משתמש חוויית אידוי בלתי-נשכחת, ויכולת קיבול של שמנים, שעוות, תמציות וגם כמובן תפרחת יבשה. מצטיין בבקרת טמפרטורה מושלמת – Aboody – טבק עבודי.

קישור לאתר היצרן ←

 

מייטי וופורייזר – MIGHTY Vaporizer – מכשיר אידוי מייטי – ייבואן רשמי

1,489.00

וופורייזר מייטי מבית היוצר של ה-Volcano האגדי הוא מכשיר האידוי הנייד החזק, האיכותי וככל הנראה הטוב ביותר שתמצאו היום. וופורייזר Mighty מציע עיצוב תעשייתי, ממשק מתקדם ופשטות. עובד בטכנולוגיה חדשנית של חימום אוויר – לאידוי הטוב ביותר – ופשוט לשילוב בשגרת החיים בזכות ממדיו הקטנים.

בחבילה תמצאו מכשיר אידוי (וופורייזר) מייטי של סטורז אנד ביקל, לצד מטען, סט גומיות ו-3 רשתות, פד, משפך, גורס, קפסולה, מברשת ומדריך למשתמשים מתחילים. חפשו בטבק עבודי אביזרי עישון משלימים וגאדג’טים ייחודיים.

 

פקס 2 וופורייזר PAX 2 – שנתיים אחריות

675.00

הגרסא הקודמת של ה-PAX. הדגם שנתן לו את השם פקס או פאקס 2 ובאנגלית Pax 2.

קישור לאתר היצרן ←

 

וופורייזר PAX 2 פקס 2 – מיועד לחימום של צמח יבש ותמציות נוזל (לא שמנים רפואיים), מגיע עם שנתיים אחריות. מדובר בוופורייזר איכותי שמגיע עד אליכם בערכה הכולתת מכשיר PAX 2, כבל הטענה USB, פיה שטוחה ופיה מוגבהת, מכסה לתא חימום, מדריך למשתמש, כרטיס אחריות לשנתיים ואפשרות להגדרה של 4 דרגות טמפרטורה. ליעוץ ופרטים נוספים – טבק עבודי.

DaVinci Miqro דה וינצ’י מיקרו

749.00

33% קטן יותר מהדה וינצ’י אייקיו, 100% ביצועים.

Dynavap 2019 Vaporizer וופורייזר דיינאוואפ 2019

329.00

וופורייזר בלי סוללות!
נמאס לכם להטעין סוללות? רוצים לשלב בין הפרקטי לאיכותי? הדיינוואפ ווייפקאפ פועל בשימוש מצית (חימום החלק התחתון)! ללא סוללה!