וופורייזר קנאביס, או בשמו העברי מכשיר לאידוי קנאביס, נחשב לאחת הרכישות החשובות ביותר עבור רבים ממשתמשי הקנאביס הרפואי בישראל. לא קשה להבין מדוע על רקע שורה ארוכה של מחקרים שמצביעים על היתרונות של אידוי קנאביס, ביחס לאלטרנטיבה של עישון החומר, ועל רקע מגוון המוצרים האיכותיים המוצע כיום.

במדריך הבא נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על מכשירי האידוי, כך שתדעו עד כמה הם יכולים להתאים לכם ואיך תבחרו וופורייזר אידיאלי עבורכם.

היתרונות של אידוי באמצעות וופורייזר קנאביס

עוד לפני שמתחילים לדבר על וופורייזר קנאביס רפואי, חשוב להבין מדוע כדאי לשקול צריכה של הקנאביס באמצעות אידוי. המדובר הוא ברמה הכללית בתהליך במסגרתו מחוממת תפרחת הקנאביס לטמפרטורה גבוהה מספיק על מנת לאפשר את הוצאת האדים, אך מבלי שמתווספים אליהם העשן וחומרי הבעירה. קשה לקבוע מראש מהי אותה טמפרטורה, מכיוון שסוג התפרחת או אפילו מידת היובש שלה עשויים להשפיע, אולם בחלק הארי של המקרים מדובר על טמפרטורה הנעה בטווח שבין 170 ל-220 מעלות צלזיוס.

הדעה המקובלת כיום היא שבאמצעות וופורייזר קנאביס, אפשר למצות את החומר עד תום. החומרים אותם אנחנו מעוניינים להכניס לגופנו במהלך השאיפה – החומרים הפעילים בצמח (קנבינואידים, ובעיקר THC), חומרי הטעם והריח (טרפנים) והתרכובות האורגניות המשמשות לקביעת הריח והמראה של הפרחים (פלאבונואידים) מגיעים למיצוי מקסימלי בצורה של אידוי הנעשה על פי הספר.

רבים יציינו בהמשך לכך כי חוויית העישון עולה פלאים על רקע האפשרות לצרוך קנאביס בצורה הטהורה והאותנטית ביותר שלו, ללא עשן ורכיבים אחרים המשפיעים בוודאי על הטעם.

עולם שלם של מכשירים

וופורייזר קנאביס עשוי להגיע בכמה תצורות, המשפיעות על האופן שבו הוא פועל וכמובן שגם על אטרקטיביות הרכישה שלו. החלוקה המרכזית הראשונה היא בין וופורייזר נייד לנייח, כאשר לכל בחירה יש כמה יתרונות מובהקים.

ממש על קצה המזלג, וופורייזר נייח מציע פעמים רבות איכות אידוי גבוהה יותר ואמינות מרשימה, אולם החיסרון המרכזי נובע מכך שאי אפשר להתנייד איתו בצורה נוחה. מכשיר אידוי נייד כן מציע את הגמישות הזו, אולם תוצאות האידוי עשויות להיות מרשימות מעט פחות.

בנוסף לכך חשוב לבדוק מהי שיטת החימום של המכשיר, תחום בו יש בשנים האחרונות התקדמות משמעותית. בעבר וופורייזר קנאביס היה מבוסס בעיקר על חימום ישיר, באמצעות גוף חימום, מה שפגע מעט במיצוי החומרים וגרם לסבירות מסוימת של בעירה. כיום נהוג להתבסס על שיטה במסגרתה האוויר החם נע לאורך המכשיר, כך שאין מגע ישיר בין התפרחת לבין גוף החימום. תוכלו למצוא גם מכשירים המשלבים בין כמה שיטות חימום, העונים להגדרה של מכשירים היברידיים.

ומה לגבי וופורייזר קנאביס מחיר?

בשנים האחרונות, עם עליית הביקוש למכשירי וופורייזר לאידוי קנאביס, גדל גם הצע הפתרונות בתחום. כיום תוכלו למצוא מכשירים של מיטב השחקניות הפועלות בתחום בעולם, שמציעים אמינות גבוהה, איכות מקסימלית של אידוי וממשק מתקדם המתאים כמו כפפה ליד למאפייני המאה ה-21: חשבו למשל על האפשרות לקבוע תבניות הפעלה קבועות של המכשיר, או על תפעול שלו באמצעות הסמארטפון.

הנתונים הטכניים ישפיעו מטבע הדברים על וופורייזר קנאביס מחיר, כך שתוכלו למצוא פערים משמעותיים – לעיתים עשרות אחוזים – בין דגם אחד למשנהו. מה שחשוב הוא לא לבצע את הבחירה אך ורק על סמך המחיר, לכאן או לכאן, אלא לחשוב היטב עד כמה מכשיר מסוים יכול להתאים לכם- מייטי, ועוד. ניתן לקבל את ההחלטה על בסיס “ניסוי וטעייה”, או לכל הפחות קבלת ייעוץ מקצועי מחברה הבקיאה בתחום.