סיגריה אלקטרונית הפכה ללהיט עצום בישראו ובעולם בשנים האחרונות. יש כיום היצע רחב של סיגריות אלקטרוניות, שיכולות להציע לכם חוויית אידוי שמזכירה מאוד עישון (ולדעת חלק מהאנשים – אף מתעלה עליו) וללא חלק מ”תופעות הלוואי” של העשן. סלילים הם חלק בלתי נפרד ברשימת האביזרים הנדרשים למאיידים למיניהם, כשבטבק עבודי תמצאו את המוצרים המשובחים ביותר בתחום.

מה עושים סלילים לסיגריה אלקטרונית?

סלילים לסיגריה אלקטרונית מהווים חלק חשוב מאוד במנגנון הפעולה של המוצר המבוקש הזה. הם למעשה אחראים על העברת החשמל בין שתי קצוות הסיגריה (הפלוס למינוס), מה שמביא לחימום הדרוש לו מצפים. כאשר הסיגריה מגיעה לטמפרטורה הנכונה מתחיל האידוי, שהוא השלב באמצעותו צורכים את האדים של החומר המוכנס לסיגריה.

סליל עבור סיגריה אלקטרונית הוא הרכיב המאפשר לכל ה”קסם” הכרוך בה להתרחש. כל סיגריה מגיעה מטבע הדברים עם סליל תואם לה, אבל יכול להיות מצב בו תצטרכו או תהיו מעוניינים להחליף מפעם לפעם את הסליל. במקרה כזה חשוב שתוודאו שהסליל אכן מתאים לדגם הסיגריה האלקטרונית שאתם משתמשים בו.

במקומות שונים ברשת תוכלו למצוא מדריכים המפרטים כיצד להכין סלילים לסיגריות אלקטרוניות, אולם אנחנו ממליצים להימנע מכך. בכל זאת מדובר כאן בחשמל, המעמיד סיכונים שונים.

סוגים שונים של סלילים

כמו מוצרים אחרים בעולם העישון והאידוי, גם במקרה של סלילים לסיגריות אלקטרניות תוכלו למצוא דגמים שונים אשר לכל אחד יש בוודאי את המאפיינים והיתרונות שלו.

אלו הם כמה מהפרמטרים העיקריים שאפשר להכניס למשוואת הבחירה של סליל עבור הסיגריה האלקטרונית שלכם:

חומר גלם

האבחנה הראשונה שאתם צריכים לבצע היא בהתאם לחומר הגלם ממנו עשויים הסלילים לכל סיגריה אלקטרונית, כשהמרכזיים בהם פלדת אל חלד (נירוסטה), סגסוגת של ניקל בשם “ניכרום” וחומר בשם “קנטאל”.

לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות משלה. כך למשל סלילים מנירוסטה משנים את הטמפרטורה שלהם בקצב איטי יחסית, אולם הם נחשבים לאידיאליים בכל הנוגע לשמירת טמפרטורה וגם מסייעים ליצור טעם אידיאלי.

ניכרום, אם לוקחים דוגמא נוספת, היא סגסוגת ששינויי הטמפרטורה בה הם מהירים. יכול מאוד להיות שיעבור זמן קצר מאוד מרגע הלחיצה כל כפתור ההפעלה ועד אשר תהיו מוקפים באדים ובטעם. זהו פתרון ראוי לאנשים שמעוניינים לאדות בקלות, ופחות לאלו שמחפשים מתכות המאפשרות בקרה על הטמפרטורה.

רמת ההתנגדות

משתנה משמעותי נוסף במשוואת הבחירה של סליל לסיגריה אלקטרונית הוא ההתנגדות, כשגם כאן קשה להצביע על תשובה חד משמעית.

סלילים בהתנגדות נמוכה יתחממו מהר יותר, כי הם יעבירו כמויות גבוהות יותר של זרם. המשמעות היא שתקבלו אדים בכמות גבוהה, ובחום גבוה,סלילים וכתוצאה מכך טעם עשיר. מנגד, קחו בחשבון שסוללת הסיגריה צפויה להתרוקן מהר יותר. סלילים בעלי התנגדות גבוהה, מהצד השני של המשוואה, יהיו פחות עשירים בטעם ובאדים, אולם הסוללה שלהם צפויה לשמש אתכם לפרקי זמן ארוכים.

שימו לב שרמת ההתנגדות מושפעת גם מקוטרו של הסליל, כאשר כלל האצבע הוא שההתגדות תקטן ככל שקוטר הסליל עולה. קחו את זה בחשבון כשאתם בוחנים את המראה הפיזי של הסליל.

הולכים לאיבוד? אין לכם מה לדאוג

אם אתם לא יודעים מה לעשות ואיך “לתרגם” את חומר הגלם והמאפיינים האחרים לכדי מאפיינים של הסליל הספציפי, אתם יכולים כמובן לפנות לטבק עבודי לקבלת ייעוץ ראשוני וסיוע בבחירה. כחברה העוסקת בתחום מוצרי העישון והאידוי כבר למעלה מ-40 שנה, ושאנשיה חיים את התחום 24/7, נוכל בוודאי לספק כם את התשובות לשאלות העיקריות שעולות אצלכם.

בדומה למוצרים אחרים בקטגוריה גם כאן אי אפשר להתווכח על טעם ועל ריח, ולכן אתם יכולים להתנסות בסוגים שונים של סלילים ולראות מה הכי מתאים לכם ברמת הטעם, התפעול והתחזוקה.