איך נבחר את הוופורייזר הטוב ביותר - טבק עבודי ממליצים

למה מומלץ לאדות באמצעות וופורייזר במקום לעשן?

בעשור האחרון הופרחה השממה שאפפה את המסתורין מסביב לצמח הקנאביס. מעבר לשימושיו השונים בתעשיה, ישנם היום כ-50 אלף מטופלים בקנאביס רפואי בארץ, בעוד באמריקה המספר עומד על כ-2.6 מליון משתשמשים בקנאביס למטרות רפואיות. הקנאביס הרפואי ניתן כיום למגוון רחב של תסמינים ותופעות רפואיות, החל מהקלות שביניהן ועד למחלות כרוניות נטולות מרפא. רוב השמשתשים באמריקה כמו גם בארץ, בוחרים לקבל את המינון החודשי שנקבע להם בהתאם לתקנות משרד הבריאות בתפרחת הצמח. עם זאת, ישנם סוגי טיפול המעודדים מטופלים לבחור באלטרנטיבות כמו שמנים, גלולות או מאכלים שונים המכילים את הרכיבים הפעילים שבצמח הקנאביס. הבחירה בתפרחת היא הבחירה הטבעית ביותר, שכן המשתמש מקבל את פרחי הקנאביס בצורתם המקורית והלא-מעובדת, בדיוק כפי שהטבע התכוון.

וופורייזר מומלץ לעישון, שומרים על הכיף ללא הנזק הבריאותי

בחמשת השנים האחרונות נחשפנו לכוכב עולה חדש, כזה שמשכתב את כל מה שחשבנו על צריכה של קנאביס או צמחים אחרים, למטרות ריפוי ויצירה. הוופורייזר (Vaporizer באנגלית), או בשמו העברי – “מכשיר אידוי” או “מאדה”, משמש כאלטרנטיבה לאלה שעדיין רוצים את הכיף שבפעולת העישון, ללא הנזק הבריאותי הכרוך בכך.

אז מה ההבדל בין וופורייזר לעישון?

פעולת העישון היא פעולה עתיקת יומין המקושרת בעיקר עם שבטים אינדאינים באמריקה הצפונית והדרומית. זוהי למעשה שיטה פרמיטיבית לשאוף חומרים מסוימים המופקים בעת בעירה של חומר בחום גבוה. ההגדרה של עישון – שריפה של חומר מוצק, ושאיפת העשן שלו אל תוך חלל הריאות. האדים המופקים מחום הבעירה נשאפים לריאות המעשן בדיוק כמו באידוי. משום שבתהליך העישון מעורבת בעירה, נשאף גם חומר הנקרא פחמן חד-חמצני ( (Carbon Monoxide- הגורם העיקרי לנזקי עישון. פעולת האידוי לעומת זאת, דומה מאוד לפעולת העישון אך ללא מרכיב הבעירה המזיק לריאות לכן וופורייזר מאד מומלץ. האידוי הוא למעשה חימום של חומר לטווח טמפרטורה מסוים, המאפשר אידוי של החלקים הרכים בחומר מבלי לשרוף אותו. אידוי קנאביס מעניק למשתמש חוויה שבהחלט ניתן להגדירה כ-“חוויית עישון” – המשתמש שואף את האדים אל ריאותיו בדיוק באותו האופן כמו במקטרת או ג’וינט. האדים, שעשירים בחומרים הפעילים שבצמח הקנאביס, נספגים במחזור הדם דרך הריאות, ואינם משאירים אחריהם עקבות פחמניות המזיקות לריאות. בנוסף לכך – אידוי הקנאביס מאפשרת מקסימום הנאה, מקסימום ניצול של הקנאביס, תוך ויתור מוחלט על שימוש בטבק ועל הריח השרוף הכרוך בעישון. אידוי היא גם הדרך הטובה ביותר לטעום את מקסימום הטעם שיש לקנאביס להציע. הארומה והטעם של כל זן קנאביס מוגדרים על פי סוגי הטרפנים המצויים בשרף שלו. טרפנים הם תרכובות כימיות-אורגניות סבוכות שהאנושות טרם פיענחה, אך הם מצויים בעצים, צמחים ופרחים רבים. הם מגידירים את הטעם, הריח, והצבע של פירות, פרחים ועלים. משום שבתהליך האידוי לא מעורבת בעירה הפולטת פחמן חד-חמצני, אין לאדים טעם שרוף ומעושן – מה שמותיר לטעמים ולארומות המצויים בטרפנים שבשרף הקנאביס לעצב טעם ייחודי ועשיר, ונטול נזקי-עישון.

איך עובד וופורייזר?

לכל וופורייזר (Vaporizerמכשיר אידוי) ישנו תא המיועד להכיל תפרחת קנאביס גרוסה, אך ישנם גם וופורייזרים המאפשרים אידוי של נוזלים כדוגמת שמנים ומיצויי קנאביס שונים. תפרחת הקנאביס מחוממת בהדרגתיות לחום של כ-185 מעלות צלזיוס. בשל החום הרב, החלק הרך בצמח המכיל את רוב החומרים הפעילים – השרף, מתאדה ונשאף אל ריאות המשתמש ונספג במחזור הדם. ישנם מכשירי אידוי רבים כיום בשוק, המיועדים לשימושים שונים ומשונים כך שלצרכנים יש היצע נרחב לבחור ממנו. ישנם מכשירי אידוי ניידים המשתמשים בסוללות ליתיום, או מכשירים נייחים המתחברים לשקע החשמל בבית. ישנם מכשירים המיועדים לאידוי של מיצויי קנאביס וישנם מכשירי אידוי המיועדים לתפרחת. זהו שוק טכנולוגי וחדיש שמוצא סיפוק לכל דרישה צרכנית, ובסופו של יום מתאים לכולם – במיוחד לאנשים ללא ניסיון בעישון, שרוצים להימנע מהנזק הכרוך בעישון הקנאביס שניתן להם כתרופה.

איך לבחור את הוופורייזר הכי מומלץ?

אך כמו בכל שוק הנמצא בתהליכי פיתוח משמעותיים, לפעמים ההיצע העצום מוביל את הצרכן לבילבול יתר, שעלול להוביל לבחירה לא נכונה של מכשיר אידוי. ישנם כיום בשוק הוופורייזרים מאות חברות יצרניות, המציעות אלפי מוצרים במחירים הנעים בין דולרים בודדים לכמה מאות דולרים. כמו בכל תחום, גם כאן ישנו מירוץ טכנולוגי מתמיד, והיצרניות אינן מפסיקות לחדש. כך למשל, תוכלו למצוא מכשיר אידוי המתחבר לסמארטפון שלכם, ומאפשר לכם לשלוט עליו ולעקוב אחר מדדי השימוש שלכם. החנות “טבק עבודי” הוקמה ע”י משפחת עבודי בשנת 1966. עם נסיון של 52 שנים בתחום, ועם היותנו חלוצים בתחום מכשירי האידוי בארץ – אנחנו בטבק עבודי מאמינים כי לכל אדם, בכל הנסיבות, ישנו וופורייזר שמתאים לצרכיו. ישנן המון יצרניות, אך במהלך השנים למדנו אודות המכשירים והחברות מאחוריהם. למדנו רבות אודות איכות הבניה, מנגנוני החימום, והסוללות שמצויים במכשירים רבים. כיום, אנו עובדים כיבואנים עם מספר יצרניות שיודעות “לעשות את העבודה” על הצד הטוב ביותר, ומציעים למכירה את מוצריהם. בחירת הוופורייזר בפעם הראשונה עלולה להיות משימה מורכבת במיוחד, ההופכת למורכבת יותר ויותר ככל שהשוק מתמלא בעשרות אלפי מכשירים שונים ומשונים. במהלך שנותינו ליווינו מטופלים רבים, שאידוי או עישון לא היו חלק מחייהם בכלל, לרכישת הוופורייזר הראשון שלהם.