סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ היא מכשיר איוד (Vape) נייד וגלילי (אופייני לסיגריות אלקטרוניות) המיועד לאיוד נוזלים ייעודיים, המיוצר על ידי חברת ‘SMOK’ המשווקת סדרת מכשירי איוד ניידים מארה”ב. סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ היא מכשיר איוד בעל חיי סוללה ארוכים במיוחד (1100mAH – לעומת ממוצע של 370mAH בקטגוריה), כאשר גודל המכשיר הכללי נחשב לקטן בקטגוריה של סיגריות אלקטרוניות – גודל הנקרא לרוב “XS Thumb size” ולמעשה זהו אחד המכשירים הקטנים בעולם בקטגוריה זו.

גוף החימום המהווה את מנגנון הפעולה המרכזי של סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ פעול באופן סטנדרטי לפי תקן פעולה רגיל של מכשירי איוד ניידים: גוף חימום גלילי מוארך אשר מחמם את כל אורכו ורוחבו של תא האידוי, שעשוי מתכת או קרמיקה. אל תוך תא זה מוכנס נוזל האידוי ובתוכו הוא עובר תהליך של חימום מבוקר לטמפרטורה של עד 280 מעלות צלסיוס, בתהליך שממצה ממנו החומרים שקיימים המומסים שקיימים בו וניתנים לשאיפה בתצורת אידוי. תהליך מיצוי באיוד אינו יוצר עשן או בעירה אלא רק גורם לאידוי מים וחומרים צמחיים מתוך נוזל האידוי המתאדה מהחימום, ולכן סילון האדים המופק במהלכו אינו מכיל חומרים מזיקים שעשויים להימצא בתוך עשן שנוצר מבעירת חומר צמחי או אורגני מומס.

החיפוי החיצוני של סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ מורכב משכבת דקה של פלסטיק פולימרי עמיד, ומעליה שכבה נוספת של חומר איטום קרמי תעשייתי הנועד למנוע מחום לזלוג החוצה אל ידו של המשתמש. ציפוי קשיח מגן על המערכת הפנימית של המכשיר: מערכת אידוי חומרים עדינה, שמרכזה בתא האידוי, אשר ממשיכה בצנרת זכוכית קצרה המורכבת סביבות ומיועדת להובלת אדים המופקים מהנוזל המתאדה. מערכת זו מבודדת בעזרת ציפוי קרמי פנימי דמוי זירקוניה, המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה בכל חלקי המכשיר וחלוקתה השוויונות לאורכו ורוחבו של תא האידוי, וכן מונע שבירה או סדיקה של צנרת האידוי שעלול לגרום לליקוי בפעילות המכשיר עקב ירידה בלחץ האוויר הקיים בתוכו.

הצד הפנימי של סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ מצופה גם בחומר המשמש לציפוי מחוסן לזכוכית – ציפוי מגן המשמש כדי לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי, דרך להגיע אל פיו של המשתמש בלי לעבור ריאקציה עם מתכת שעלולה לפגוע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם.

מילוי המכשיר בנוזל אידוי, שנמכר בנפרד, מתבצע בהתהליך פשוט: הסרת מכסה תא החימום, זילוף המיצוי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. מילוי הפוד צריך להתבצע על ידי שימוש בבקבוק פלסטיק עם זרבובית או בבקבוק זכוכית עם טפטפת. לאחר מילוי המכשיר והמתנה של כ-5 דקות לצורך שקיעת הנוזל, הפעלת מכשיר ‘סמוק נורד’ מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות משמשות כדי לכבות אותו.

‘סמוק נורד’ היא סיגריה אלקטרונית ניידת ולא מכשיר נייח, ולכן היא אינה דורשת חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום. כמו כן, במכשיר ‘סמוק נורד’ קיימת אפשרות לבחירה מדויקת של טמפרטורות האידוי וכן שלושה מצבי הספק -9, 10.5 ו-12 וואט.

אורך תקופת אחריות היצרן על סיגריות אלקטרוניות ‘סמוק נורד’ עומדת בממוצע על כשנה, אך היא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – סיגריה אלקטרונית ‘סמוק נורד’ (SMOK Nord)

מידות המכשיר: 0.94 ס”מ / 0.3 ס”מ / 0.2 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 30 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 30 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: פוד בנפח 2 מ”ל

טמפרטורה מקסימלית: 280 מעלות צלסיוס

שיטת מילוי: פודים ניתנים למילוי חוזר

ערכה בסיסית של SMOK Nord – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם סיגריה אלקטרונית SMOK Nord כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר איוד SMOK Nord
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x מדריך למשתמש במספר שפות
1 x פוד מילוי בנפח 3 מ”ל (ללא נוזל מצורף)
1 x סליל 0.6 אום
1 x סליל 1.4 אום

מציג את כל 12 התוצאות

סיגריה אלקטרונית סמוק נורד 4 – SMOK Nord 4

200.00

סיגריה אלקטרונית סמוק נורד 5 – SMOK Nord 5

220.00

3 פודים להחלפה סמוק נובו SMOK Novo 2

49.00

3 פודים להחלפה סמוק נובו איקס SMOK Novo X

55.00

3 פודים להחלפה סמוק נורד SMOK Nord 2

60.00

3 פודים להחלפה סמוק נורד SMOK Nord 4

49.00

סיגריה אלקטרונית סמוק נובו 2 – SMOK Novo 2

125.00

SMOK Nord RPM 2 סמוק נורד 2 אר.פי.אמ חמישיית סלילים

70.00

SMOK Nord RPM 3 סמוק נורד אר.פי.אמ 3 חמישיית סלילים

70.00

SMOK Nord RPM סמוק נורד אר.פי.אמ חמישיית סלילים

70.00

סיגריה אלקטרונית סמוק נובו איקס SMOK Novo X

165.00

סיגריה אלקטרונית סמוק נורד 2 – SMOK Nord 2

170.00