וופורייזר ‘דיינאוואפ אם’ (Dynavap M) הוא וופורייזר נייד המיועד לאידוי חומר גלם צמחי בלבד, מבית היוצר של חברת ‘Dynavap’ המייצרת ומשווקת סדרת מכשירי אידוי ניידים מאירופה לארה”ב וישראל. וופורייזר ‘דיינאוואפ אם’ הוא מכשיר אידוי ייחודי שאינו עושה שימוש בסוללה משום סוג אלא במקום זה מיועד לחימום חיצוני ישיר באמצעות מצת. זהו מכשיר וופורייזר קטן ודק יחסית בצורה גלילית שמשקלו קל ביותר בהיעדר הסוללה.

מנגנון החימום המרכזי של וופורייזר ‘דיינאוואפ אם’ הוא מנגנון חימום חיצוני שאינו סטנדרטי ותקני עבור מכשירי אידוי ניידים, שלרוב פועלים על סוללת ליתיום רגילה: מנגנון החימום של מכשיר וופורייזר ‘דיינאוואפ אם’ הוא ייחודי: חימום חיצוני בחלקו התחתון של הוופורייזר בו נמצא תא האידוי הקרמי, אשר מחמם באופן ישיר את קירות תא החימום, בדומה לתהליך בו הם מתחממים על ידי גוף החימום הייעודי הרגיל שמורכב בכל מכשיר וופורייזר נייד אחר. החומר הצמחי בתוך תא האידוי, אשר מתחמם באופן ישיר מהאש שדולקת במצת אך לא נחשף אליה, עובר תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-240 מעלות צלסיוס – תהליך בטמפרטורה בה לא נוצר עשן ולא מתרחשת בעירה אלא רק אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך החומר הצמחי הקמל. בתהליך חימום זה, מאפשר וופורייזר ‘דיינאוואפ אם’ אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים מזיקים שקיימים בו.

מכשיר ‘דיינאוואפ אם’ מיוצר ומורכב כולו באירופה ועשוי מחומרים אשר תואמים את התקנים האירופאיים לייצור חומרים עמידים לחימום ושימוש ממושך וחשיפה לאש – כלומר מעטה חיצוני אשר עשוי מתכת בשילוב פלסטיק פולימרי קשיח ועמיד לאש, אשר מצופה כולה בחומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי. מתחת למעטה המתכתי הקשיח של המכשיר, ישנה מערכת עדינה לאידוי חומרים אשר מופיעה בגרסה מצומצמת יחסית למכשירי אידוי ניידים – מערכת מינימלית שמרכזה בתא אידוי אשר יוצא ממנו קצה של צנרת זכוכית המופנית לכיוון הפיה ממנה שואף המשתמש. המערכת בתוך גוף מכשיר ‘דיינאוואפ אם’ מבודדות בעזרת ציפוי קרמי המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה השווה לאורכו ורוחבו של תא האידוי. תא המילוי הקרמי המצומצם של מכשיר ‘דיינאוואפ אם’ אליו מוכנס חומר הגלם הצמחי נמצא בחלקו האמצעי תחת מכסה מתברג.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘דיינאוואפ אם’ מצופה כולו בחומר ציפוי קרמי תעשייתי דומה – ציפוי מגן שתפקידו לספק לאדים שיוצאים מתא האידוי “נתיב” (דרך הובלה) עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם. ציפוי זה עשוי חומר קרמי בבסיסו אשר עמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, יותר מאשר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מילוי המכשיר בחומר גלם צמחי (אין תאימות לאידוי שמנים ומיצויים) מתבצע על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסה זהירה של חומר הגלם הגרוס אל תוך תא האידוי והברגה של המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, חימום החומר מתבצע על ידי שימוש במצת חיצוני וחשיפה של חלקו התחתון של המכשיר לאש ישירה.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘דיינאוואפ אם’ עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר דיינאוואפ אם (Dynavap M)

מידות המכשיר: 17.5 ס”מ / 2.5 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 10 שניות לתחילת פעילות

קיבולת תא האידוי: 0.1 גרם של חומר צמחי בלבד

טמפרטורה מקסימלית: 260 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 80 גרם

ערכה בסיסית של Dynavap M – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Dynavap M כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר אידוי Dynavap M
1 x פיה חלופית

מציג את כל 9 התוצאות

וופורייזר דיינאוואפ אמ Dynavap M 2020

299.00

וופורייזר דיינאוואפ אמ פלוס Dynavap M Plus 2023

350.00

וופורייזר דיינאוואפ בי Dynavap B

280.00

דיינאוואפ 3 גומיות עבות להחלפה Dynavap 3 Thick O-Rings

42.00

דיינאוואפ 3 רשתות טיטניום להחלפה Dynavap 3 Titanium Meshes

55.00

דיינאוואפ 3 רשתות להחלפה Dynavap 3 Meshes

39.00

דיינאוואפ 5 גומיות להחלפה Dynavap 5 O-Rings

42.00

וופורייזר דיינאוואפ אמ Dynavap M 2019

329.00

וופורייזר דיינאוואפ אמ Dynavap M 2021

350.00