כיום יש מודעות הולכת וגוברת לחשיבות הצריכה של קנאביס רפואי, כדרך התמודדות עם שורה ארוכה של מחלות ומצבים בריאותיים. אבל איך בדיוק מומלץ ונכון לצרוך את הקנאביס? כאן כבר יש אפשרויות שונות. במאמר הבא נתייחס לאפשרות מבוקשת מאוד של אידוי קנאביס, המציעה כמה יתרונות מוחשיים, וגם נדבר על מכשיר אידוי קנאביס שיעשה עבורכם את העבודה.

למה כדאי לחשוב על אידוי קנאביס?

לאידוי קנאביס יש כמה יתרונות ביחס לאלטרנטיבה של עישון שלו, כמו גם צריכת קנאביס בדרכים אחרות, כשיש מחקרים שמראים שזוהי השיטה היעילה והבטוחה ביותר. אידוי קנאביס נעשה בטמפרטורה של כ-220-170 מעלות צלזיוס, כאשר ככל שמתקרבים לרף העליון ועוברים אותו כך האדים מוחלפים לאט לאט בעשן. המשמעות היא שהאדם המאדה צורך בעיקר את החומרים הפעילים, הרכים והחיוניים בצמח הקנאביס, ללא העשן או הרעלנים הנובעים מתהליך הבעירה: למשל פחמן דו חמצני, הידוע בנזקים הפוטנציאליים שלו להגוף.

מה שחשוב לא פחות הוא שבאמצעות מכשיר אידוי קנאביס, הידוע גם בשמו הלועזי וופורייזר, ניתן למצות בצורה היעילה ביותר את כל החומרים הפעילים ורכיבי הטעם והריח של צמח הקנאביס:

  • קנבינואידים – החומרים הפעילים ומרכיבי העל בקנאביס, המאגדים בתוכם את הסגולות העיקריות המיוחסות לצמח, בראשם עומד ככל הנראה קנבינואיד ה-THC. לכל קנבינואיד יש טמפרטורת אידוי שונה, וישנם קנבינואידים רבים שאינם ידועים מספיק, אולם לרוב מדובר בטווח של כ-220-160 מעלות צלזיוס.
  • טרפנים – את הטרפנים, המקנים לצמח את הטעם, הריח והצבע שלו, תמצאו למעשה במרבית הפירות, הירקות והצמחים שאנחנו צורכים. טרפנים נמצאים בכמויות גדולות במיוחד בקנאביס ותורמים לנינוחות של המטופל ולסגולות המיוחסות לצמח, דוגמת אפקט אנטי דלקתי או שיפור מצב הרוח. מכשיר אידוי קנאביס יאפשר למצות את הטרפנים באופן מיטבי.
  • פלאבונואידים – תרכובות אורגניות הלוקחות אף הן חלק בקביעת המראה, הצבע והריח של הצמח. לפלאבונואידים, המתאדים בטווח רחב של טמפרטורות (250-134 מעלות), מיוחסות גם כן סגולות רפואיות.

מכשירי אידוי שמשנים את הכללים

רכישה של מכשיר אידוי קנאביס היא צעד מצוין בנקודת ההתחלה, עקב היתרונות המובנים של האידוי. מכשיר אידוי קנאביס מומלץ לוקח את זה כמה צעדים נוספים קדימה. הוא מציע קודם כל טווח טמפרטורות רחב, תוך בקרה מלאה על הטמפרטורה. כיום המילה האחרונה בתחום היא מכשירים המבוססים על הנעת האוויר החם, ולא חימום על בסיס מגע, מה שמשפר את טיב האדים ומקטין את הסיכויים לבעירה בלתי רצויה של החומר.

בהרבה מאוד מקרים האידוי נעשה על בסיס ניסוי וטעייה, ולכן חשוב לבחור במכשיר המספק את הבקרה החיונית הזו ומציע לצד זה תפעול פשוט בכל קנה מידה. בדרך כלל נעדיף להתחיל עם טמפרטורות נמוכות באופן יחסי, ולהעלות אותן בהתאם לצרכים. החומר המאודה עשוי להשפיע אף הוא על הטמפרטורה בה מתרחש האידוי: לדוגמה, תפרחת לחה תידלק לאט יותר מאשר תפרחת יבשה.

באופן לא מפתיע, קיימים כיום וופורייזרים המתבססים על הטכנולוגיות המתקדמות שהפכו להיות חלק אינטגרלי בהתנהלות השוטפת שלנו: למשל אפשרות לקביעת תוכניות אידוי, בהתאם לסוג החומרים, או אפילו הפעלה של המכשיר דרך הטלפון החכם.

כמה עולה מכשיר אידוי קנאביס?

בהתאם לאבחנה שביצענו קודם לכן בין סוגים שונים של וופורייזרים, קשה לספק מראש תשובה חד משמעית לשאלת המחיר שתידרשו לשלם. מכשיר אידוי קנאביס מחיר מגיע בטווח רחב, עם הבדלים אפשריים של עשרות אחוזים בין מכשיר למכשיר.

מומלץ להתייחס למחיר כאחד השיקולים ברכישה, אבל לא לקנות כמובן את הוופורייזר הזול ביותר שאתם מוצאים: איכות גבוהה עשויה לייקר את המחיר, אבל אפשר לטעון בפה מלא שהשיפור בחוויית האידוי המושגת כתוצאה מכך שווה את ההשקעה. בנוסף חשוב לראות את המאפיינים השונים של המכשירים במטרה לראות מה מתאים לכם, למשל האבחנה בין וופוורייזר נייח לבין וופורייזר נייד.