רוצים לדעת איך להכין דאב? הכול כאן…

סביב עישון הקנאביס התפתחה בשנים האחרונות תרבות גלובאלית ענפה, עם כמה מגמות וטרנדים עולמיים. דאב עונה בדיוק על ההגדרה הזו. במבט ראשון, מדובר בגוש בגוון חום בעל צורה לא ברורה. בפועל, זוהי תמצית הקנאביס הטהורה והמרוכזת ביותר שאפשר לצפות לה. בעוד שבפרחי קנאביס תמצאו לרוב אחוזים בודדים (או לכל היותר כמה עשרות אחוזים) של החומר הפעיל בצמח הקנאביס, THC, דאב משובח יכול להכיל למעלה מ-90% חומר פעיל. זאת בזכות שיפור ויצירת טכנולוגיות חדשות לזיקוק תמצית ה-THC, שמאפשרות ליצור קנאביס שפשוט משפיע בצורה מהירה, יעילה וחזקה יותר. ההשפעות של דאב דומות לאלה של “קנאביס” רגיל, אולם בשיעור משמעותי הרבה יותר. החדשות הטובות: מדובר במשימה מורכבת, אבל אפשרית. כל שעליכם לעשות הוא להמשיך לקרוא. גלו איך להכין דאב!

הבעיה: אין אפשרות לרכוש דאב מוכן בישראל

במקומות שונים בעולם, בעיקר בחלק ממדינות ארצות הברית, תוכלו למצוא דאבים הזמינים לרכישה, אפילו בבתי המרקחת, עבור האנשים הזקוקים לכך. ישראל כידוע עדיין מפגרת מאחור בנוגע להסדרת הקנאביס הרפואי. גם אם תמצאו בה את תמציות ה-THC בצורה זו, ולמרות שבידוד ה-THC הוא במידה רבה פיתוח ישראלי, עדיין אין אפשרות לרכוש כאן דאב מוכן.

השאלה שעולה היא כיצד בדיוק ניתן לצרוך את הדאב. חשוב להדגיש שבניגוד לחלק מהרגלי צריכת הקנאביס השגורים כיום, את הדאב לא מפוררים לכדי תערובת. תחת זאת מעשנים אותו באמצעות מכשיר אידוי או סיגריה אלקטרונית, הזמינים באינספור סוגים בחנויות הבולטות הפועלות בתחום. צורת צריכה אפשרית אחרת היא רכישת באנגים ייעודיים שתוכננו על מנת לשמש למטרה הזו בדיוק, אולם נכון להיום בישראל לא ניתן לקנות אותם.

איך להכין דאב – השלבים המרכזיים

הכנת דאב קנאביס באופן ביתי דורשת כמה רכיבים שאינם נמצאים כברירת מחדל בבית הישראלי הממוצע, אולם כן ניתן להצטייד בהם ולהיערך בהתאם אם יודעים היכן לחפש. הפריט הראשון הוא גז ממס אורגני, על סוגיו. בחנויות המספקות פריטים עבור מעבדה או הפקה של תמציות, בעיקר צמחיות, תוכלו לרכוש בנוסף את צינור המיצוי – מערכת מיצוי הגז לשימוש ביתי הנדרשת אף היא כחלק אינטגרלי מהתהליך. הפריטים המשמעותיים האחרים הם מיכל ואקום ומשאבה ייעודית, וכמובן שגם פרחי קנאביס על פי הכמויות הדרושות.

התהליך מתחיל בהכנסה של הפרחים לצינור המיצוי ולסגירה, כאשר הפרחים במקרה הזה אינם דחוסים מדי. את כלי הקיבול מניחים מתחת לפתחה של מערכת המיצוי, במטרה לקלות את הגז אשר סופח את הרכיבים הצמחיים החיוניים בפרחים. השלב הבא הוא ריסוס הגז לחלק העליון במערכת המיצוי וסגירת המערכת, שתאפשר לגז לרדת מטה, להקיף את פרחי הקנאביס ולנזול לכלי הקיבול.

לאחר כרבע שעה, מעבירים את הקערה לחימום על פי עיקרון “בן מארי“. לבסוף נדרשת הוספת ריכוז גבוה של אלכוהול והקפאה של הדאב למשך יממה לפחות. הסרת שאריות השעווה, דרך חימום נוסף בשיטת בן מארי, משלים את התהליך.

חייבים להיות זהירים

עם כל היתרונות של דאב איכותי בסוף התהליך, חשוב לזכור שהדרך לשם עשויה להיות מורכבת. לא מספיק לדעת איך להכין דאב, אלא יש צורך להכיר את הדגשים העיקריים שיש להקפיד עליהם על מנת שהתוצר ייצא בדיוק כפי שמצפים. וגם כדי להקטין את הסיכונים, שבהחלט קיימים.

ידועים כיום כמה סיכונים שעלולים להיכנס לתמונה כאשר מכינים דאב בצורה לא נכונה, כאשר בעולם היו למשל כמה מקרים בהם ההכנה השגויה הביאה לפיצוץ של ממש (אל תשכחו שמעורבים בכך סוגי גזים שונים). יש לנקוט משנה זהירות, ואף לבצע את התהליך בשטח פתוח וגדול, ולא בחלל סגור. אם אתם לא יודעים איך להתחיל, אל תהססו לפנות לחברות ולאנשי מקצוע הבקיאים בתחום. דפדפו בין הדפים של טבק עבודי ומיצאו את כל האביזרים הדרושים לכם להכנת דאב.