סיגריה אלקטרונית הפכה למוצר מבוקש ביותר בשנים האחרונות. מכשיר זה מאפשר למשתמש לחוות את פעולת העישון האהובה אך מבלי לפגוע בבריאותו כלל וכלל. הסיגריה האלקטרונית עובדת בטכנולוגית האידוי, כך שבזמן השימוש נשאפים אדים, בניגוד גמור לשאיפת עשן סיגריות, שמכיל תוצרי בערה מסוכנים לבריאות. על מנת להשתמש בסיגריה אלקטרונית יש לבצע רכישה חד פעמית של המכשיר ולאחר מכן העלויות הן רק ברכישת מילוי מתאים, הלא הוא הנוזל שמשמש לאידוי. כיצד בוחרים מילוי לסיגריה אלקטרונית ואילו אפשרויות קיימות? מייד תבינו.

מילוי לסיגריה אלקטרונית – מהי כמות הניקוטין בנוזל?

הדבר הראשון שצריך לעניין אתכם ברכישת נוזל לסיגריה אלקטרונית הוא אחוז הניקוטין בנוזל. זכרו – הניקוטין הוא החומר הממכר בסיגריות ובו אנו מפתחים תלות, מעבר לכיף וההנאה שבעישון. אם מעולם לא עישנתם סיגריות רגילות ואתם רק רוצים ליהנות מפעולת העישון עצמה, מומלץ לכם לרכוש נוזל מילוי שאינו מכיל ניקוטין כלל וכלל. אם אתם מאלה שמעוניינים להפסיק לעשן סיגריות רגילות אך רוצים לעשות זאת בצורה הדרגתית, רכשו מספר מיכלי מילוי, שכל אחד מהם מגיע בריכוז שונה של ניקוטין, מהגבוה לנמוך. ניתן למצוא ריכוזי ניקוטין משתנים, החל מ- 0.3% ועד 2% בכל בקבוק. לשם השוואה, במידה ותצרכו 3 מיכלים של 2 מ”ל בריכוז 1%% ניקוטין, הדבר מקביל לצריכה של בערך 10 סיגריות לייט ליום.

סוג הניקוטין

לא רק ריכוז הניקוטין משפיע על חוויית השימוש בסיגריה אלקטרונית, אלא גם הסוג שלו. מי שהשפעת הניקוטין מדברת אליו וזקוק לריכוז מיטבי של החומר על מנת להימנע מהצורך להשתמש בסיגריה אלקטרונית כל היום או לתור אחר חפיסת סיגריות, צריך לרכוש מילוי לסיגריה אלקטרונית שכולל ניקוטין איכותי. הסוג האיכותי ביותר שניתן למצוא כיום הוא ניקוטין מלח. לעומת הניקוטין החופשי, מדובר בתרכובת שמסוגלת לחדור עמוק יותר אל תוך הריאות ולהיספג בצורה מהירה. באופן זה ניתן ליהנות מהשפעות הניקוטין ועדיין להשתמש במילוי בריכוזי ניקוטין נמוכים.

גליצרין (VG) ופרופילן גליקול (PG)

נוזלי המילוי של כל סיגריה אלקטרונית מבוססים על מים שבתוכם מסיסים מספר חומרים. העיקריים שבהם הם כהלים מסיסי מים שאינם רעילים בשם גליצרין (VG) ופרופילן גליקול (PG) כאשר כל נוזל שכזה מכיל ריכוזים יחסיים שונים בין השניים. הגליצרין אחראי על רוב הפקת האדים הנראים לעין, כך שאם אתם מעוניינים להפיק “עננים”, היחס בין השניים צריך ללכת לכיוונו של הגליצרין. צרכנים שעישנו סיגריות ומעוניינים להשתמש בסיגריה האלקטרונית תוך כדי חוויית תחושת ה- “צריבה” בגרון, יצליחו להגיע לכך תוך שימוש בנוזל מילוי שבו הכף נוטה לכיוון ה- PG.

במידה ומעוניינים להשתמש בסיגריה האלקטרונית גם במקומות ציבוריים (על פי החוק הדבר מותר) מבלי למשוך תשומת לב עם אדים רבים, יש להעדיף נוזלי מילוי עם אחוז VG נמוך. מילויים אלה אינם פולטים אדים סמיכים ולכן מתאימים למה שקרוי “עישון נסתר”, שאליו בקושי שמים לב, אם בכלל. שיקול נוסף  בהקשר זה תלוי במכשיר עצמו. ככל שהסיגריה שלכם חזקה יותר ובעלת התנגדות נמוכה יותר של סלילים לסיגריה אלקטרונית, כך יש להעדיף נוזלי מילוי עם פחות PG. הסיבה לכך קשורה לתחושות צריבה יותר מורגשות במצבים אלו תוך שימוש בריכוז PG גבוה. בפועל, סלילים בעלי התנגדות נמוכה מיועדים מראש לעבוד עם נוזלי מילוי בעלי ריכוז גליצרין גבוה ולצרכי הפקת אדים סמיכים.

מילוי לסיגריה אלקטרונית – עניין הטעם

מעבר למים, PG ו- VG ניתן למצוא חומר נוסף בעל ריכוז מאוד נמוך אך משמעותי ביותר למשתמש בסיגריה האלקטרונית, הלא הוא חומר הטעם. לעומת סיגריות רגילות ועישון טבק, משתמשי הסיגריה האלקטרונית יכולים למצוא אינסוף מילויים בטעמים וארומות מגוונים, החל מהקלאסיים כגון התפוח, התות, המנגו וכו’ וכלה בטעמים של קוקטיילים ידועים, פירות אקזוטיים ועוד. אך יש לקחת בחשבון כי קיימים הבדלי טעם בין יצרנים שונים לאותם הטעמים בדיוק (טעם התפוח של יצרן א’ הוא לא טעם התפוח של יצרן ב’). לכן מומלץ להתנסות במגוון טעמים מיצרנים שונים עד שמתקבע הטעם האהוב ביותר של היצרן המסוים. חשוב גם לציין כי אין שום מניעה להשתמש במספר טעמים בסיגריה אלקטרונית אחת, כל עוד לא מערבבים בין סוגים שונים של נוזלי מילוי מיצרנים שונים. רצוי גם לא לערבב בין טעם המנטה לטעמים אחרים, שכן המנטה נחשבת לטעם מאוד דומיננטי וקשה מאוד “להיפטר” ממנה, גם לאחר תקופה ארוכה של חוסר שימוש בה.

נפח המילוי

כל סיגריה אלקטרונית מכילה תא (קרוי גם “טנק”) שבו ממלאים את נוזל האידוי הנבחר. נפח הטנק משתנה בין מוצר למוצר והוא קשור לתדירות העישון – ככל שמדובר במשתמש “כבד” יותר, כך נפח הטנק צריך להיות גדול בהתאם. ניתן לרכוש מילוי לסיגריה אלקטרונית בנפחים משתנים כאשר הנפח הקטן שמור למשתמשים פחות “כבדים” והנפח הגדול, של 100 מ”ל, שמור למשתמשים יותר אדוקים. ככל שרוכשים נפח גדול יותר העלות היחסית פוחתת, אך חשוב במקרה זה לרכוש מותגי איכות שמסוגלים לשמור על טריותם גם זמן רב לאחר פתיחת המיכל.

המותג

הסיגריה האלקטרונית מיועדת כאמור לשמש בתור תחליף לעישון סיגריות רגילות. מריכוזי ניקוטין גבוהים וכלה בנמוכים, השימוש במוצר אמור להיות בריא יותר ולא לכלול תוצרי בערה וחומרים מסרטנים רעילים. אלא שלמרבה הצער, רבים מתפתים להזמין מילויים ממותגים שאינם מוכרים רק בשביל לחסוך בעלויות הרכישה. היזהרו לכם, שכן בקרת האיכות על הרכב הנוזלים הללו אינה גבוהה כך שבהחלט ייתכן כי תשאפו לריאותיכם חומרים מסוכנים מאוד שלא לצורך.

ההמלצה שלנו אליכם היא לרכוש את המילויים כגון Heets וכדומה אך ורק דרך ספק אמין ובעל מוניטין. ספק שכזה ידע לתת לכם ייעוץ מקצועי ולהתאים לכם מילוי לסיגריה אלקטרונית על פי כל הקריטריונים שציינו לעיל. כך תזכו בהתאמה מושלמת לצרכים ובתמורה מלאה לכסף שלכם.