סיגריות אלקטרוניות הפכו במרוצת השנים לאלטרנטיבה הטובה ביותר עבור מי שמעוניין לחוות את תחושת העישון, מבלי לעשן בפועל. הסיבה לכך קשורה למנגנון הפעולה של המכשיר, שבסופו של דבר אינו מייצר עשן רעיל כי אם אלא אדים סמיכים במגוון ניחוחות וטעמים. ניתן למצוא סוגים רבים של סיגריות אלקטרוניות אך השאלה היא כיצד מזהים סיגריה אלקטרונית מומלצת באמת? בשורות הקרובות נסקור את הקריטריונים שיעזרו לכם לזהות אחת שכזאת בצורה קלה ומהירה.

סיגריה אלקטרונית מומלצת – הכל מתחיל במי היצרן

זה נכון שסיגריה אלקטרונית היא מוצר שנועד להחליף את פעולת העישון המזיקה, אך רבים מעוניינים להשתמש בה גם בתור אלטרנטיבה כלכלית לרכישה של קופסאות סיגריות, טבק או תחליף טבק. השיקול הכלכלי מובן מאליו ואף מוצדק, אך בכל מה שקשור לסיגריות אלקטרוניות, אין להקל ראש בבחירה של מותג ידוע ומחברה בעלת שם. הסיבה המרכזית לכך היא שסיגריות אלקטרוניות תוצרת חברות שאינן מוכרות עשויות להיות מסוכנות מבחינת המאפיינים הטכניים שלהן, עם סוללות שמתפוצצות וסלילים שנהרסים תוך זמן קצר ביותר. בנוסף, במרבית המקרים לא ניתן להשיג חלקי חילוף במקרה של תקלה כלשהי, מה שיגרום לכם להוצאה כספית נוספת על סיגריה אלקטרונית חדשה. במילים אחרות – סיגריה אלקטרונית מומלצת לרכישה היא כזאת שמכירים את זהות היצרן שלה ונמכרת בחנות מובילה שעומדת מאחורי איכות מוצריה.

 

סוג הסוללות

כשרוכשים סיגריות אלקטרוניות, חשוב מאוד לתת את הדגש גם לסוג הסוללות שחייב להתאים לאופי השימוש שלכם. למשל, אם אתם עתידים להיות צרכנים “כבדים” של המוצר, כדאי מאוד כי תרכשו סיגריה אלקטרונית בעלת הספק ארוך טווח, כלומר, מילי-אמפר-שעה גבוה. שאיפות של “מדי פעם” אינן מצדיקות השקעה בסוללה חזקה מידי ואפשר לכוון לרמה של בין 600 ל- 1500 מילי-אמפר-שעה. יש לקחת בחשבון כי תפוקת הסוללה גם משפיעה באופן ישיר על עלות המוצר ולכן חשוב לבחור בצורה מושכלת בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם.

 

סוג הסלילים

הסיגריות האלקטרוניות עובדות במנגנון של אידוי תערובת ולכן נדרש נוזלים לסיגריות אלקטרוניות. גוף החימום קרוי גם סליל והוא מתלהט ברגע שהמשתמש מבצע שאיפה מהפיה או לוחץ על הכפתור (במכשירים מסויימים) ורק לאחר מכן מבצע שאיפה. הסלילים בנויים מחומר סופג (דמוי בד כגון פשתן) וממתכת שמוליכה חשמל בהתנגדויות שונות. ההתנגדות של הסלילים נמדדת בערך ohm כאשר בעבר ערכים אלו נעו בין 1.5  ל- 2.5 בלבד. ככל שההתנגדות של הסלילים גבוהה יותר, הם גם מתלהטים הרבה יותר לאט ובהתאם לכך צפיפות האדים פוחתת.

 

בשנים האחרונות פותחו סיגריות אלקטרוניות שפועלות בטכנולוגיה של סאב-אוהם כך שניתן למצוא מכשירים גם בערכים של פחות מ- 1.5 אוהם (למעשה קיימות סיגריות גם של 0.15 אוהם בלבד). אם אתם מחפשים סיגריה אלקטרונית מומלצת באמת, זוהי הסיגריה שאתם צריכים לחפש. המשמעות היא מכשיר שדי בשאיפות קטנות על מנת לייצר באמצעותו המון אדים (מתאים לחובבי האדים וה- “טבעות”, עישון שהוא DL שמזכיר נרגילה). עוד נמליץ על מכשיר שמגיע עם סלילים לסיגריה אלקטרונית שמסודרים בצורה אנכית ולא  אופקית, לאידוי שלם יותר של התמיסה.

 

גודל הסיגריה האלקטרונית

ישנם אנשים שאוהבים לעשן בצורה רגועה בסוף יום העבודה, בבית, ואילו אחרים זקוקים להפסקת סיגריה בכל שעה בערך ולכן מעשנים לאורך היום מספר פעמים ובכל מקום בעצם (האם ידעתם כי השימוש בסיגריה אלקטרונית אינו נחשב לעישון כלל וכלל על פי החוק? וזו הסיבה שניתן להשתמש במוצר גם במקומות ציבוריים, בעבודה, ברכבת ובכל מקום אחר). אם אתם מהסוג שמעשן רק בבית, או מאלה שזקוקים רק למספר בודד של שאיפות ניקוטין חזקות במהלך היום, אתם בהחלט יכולים לרכוש סיגריה אלקטרונית גדולה יחסית. הסיגריות הגדולות הינן חזקות יותר, בעלות סלילים לסיגריות אלקטרוניות חזקים יותר וסוללות בעלות הספק גבוה יותר. עבור המעשנים החפוזים, שלוקחים 7 דקות מטכליות לעישון בעבודה מספר פעמים ביום, עט אלגנטי ומינימליסטי יכול להספיק.

 

ערכות שלמות או פודים להרכבה?

עד לפני מספר שנים היה ניתן להשיג אך ורק סיגריות אלקטרוניות שכוללות את כל האלמנטים הנדרשים מובנים בתוכן. מוצרים שכאלו עדיין קיימים ואין אפשרות להחליף את החלקים שבתוכם בין שימוש לשימוש, אלא רק במקרה של צרכי תחזוקה, למשל כאשר צריך להחליף סוללה, סלילים או נוזלים. אם אתם מאלה שאוהבים לשנות את סגנון העישון מפעם לפעם, סיגריה אלקטרונית מומלצת עבורכם היא כזו שמאפשרת מודולאריות. סיגריה שכזאת כוללת את חיישני בקרת הטמפרטורה של האדים והסוללות ומחובר אליה גם פוד (מחסנית) שמכיל את נוזלי האידוי והסלילים. לאורך שעות היום ניתן להחליף את הפודים בהתאם לסגנון העישון הנדרש וסוג נוזלי המילוי. הפודים מגיעים עם סלילים בהספקים שונים וחלקם ניתנים למילוי חוזר כאשר נוזל האידוי נגמר. יש לשים לב כי הסיגריה האלקטרונית איכותית מספיק ובעלת המאפיינים הנכונים של הספק הסוללה, על מנת לעמוד בדרישות הפודים שאתם רוכשים.

 

מאפיינים נוספים שחשוב להכיר

ישנם מאפיינים נוספים שיעזרו לכם לזהות סיגריה אלקטרונית מומלצת לרכישה:

  • משך טעינה – חשוב מאוד שהסוללה תהיה מותאמת לצרכים שלכם לא רק מבחינת הספק העבודה אלא גם מבחינת משך הטעינה שלה. ניתן למצוא סיגריות אלקטרוניות שנטענות בצורה מלאה תוך שעה ועד 3 שעות.
  • תכולת הטנק – הטנק הוא התא בו נמצא נוזל האידוי. סיגריות אלקטרוניות קטנות מכילות פחות מ 1 מ”ל של הנוזל ומתאימות לשאיפות מזדמנות. משתמשים אחרים זקוקים להרבה יותר נוזל אידוי, במיוחד אלו שמשתמשים בסליל בעל התנגדות נמוכה וסוללות חזקות. עבורם נפח תא מילוי של בין 1.5 ל- 2 מ”ל אמור להספיק. גם סוג נוזל האידוי שבוחרים צריך להתחשב בסוג הסיגריה האלקטרונית בה תשתמשו ובהתאם ליחס ה- VG/PG המועדף.

 

אצל ספק איכותי ידעו לעזור לכם בבחירת הסיגריה האלקטרונית שהכי מומלצת עבורכם מבחינת כל קריטריון נדרש שציינו. רכישה נעימה!

LG סוללת 3000mAH

60.00

סוללה חזקה ואיכותית במיוחד של חברת LG.

מבצע: 2 סוללות ב-110 ש”ח בלבד

ג’סטפוג מיניפיט ערכה למתחילים Justfog Minifit Starter Kit

89.00

זה הזמן לעבור לעישון חכם – סיגריה אלקטרונית הפועלת עם פודים, לנוחות מירבית בכיס שלכם.

SMOK Nord Kit סמוק נורד – קיט

139.00

סמוק הידועים יוצאים במגוון סדרות של עטי אידוי – אחת מהן היא סדרת הנורד. סדרה איכותית ויפהייפיה עם סוללה חזקה במיוחד כדי שתוכלו לאדות גם בלי הפסקה!

סיגריה אלקטרונית ZERO – וופורסו רינובה זירו Vaporesso Renova

90.00

זה הזמן לעבור לעישון חכם – סיגריה אלקטרונית zero הפועלת עם פודים, לנוחות מרבית בכיס שלכם.
מחפשים את הסיגריה האלקטרונית הבאה שלכם? אנו מזמינים אתכם להכיר את דגם ג’סטפוג מיניפיט אדום, שמוגש לכם בערכה למתחילים – Justfog Minifit Red Starter Kit – הכוללת את כל מה שצריך כדי להתחיל לאדות, להטעין את הדגם בכל מקום, לנקות, ואף מדריך הדרכה למשתמש.

מיתרונותיה הרבים של הוופורסו רינובה זירו: מאריכה חיים בזכות גוף החימום שלה, שליטה טובה בטמפרטורה ו-3 מצבי הספק שונים. מתלבטים? דברו איתנו לקבלת ייעוץ מקצועי!

סיגריה אלקטרונית zero

Vaporesso XROS Pod Kit וופורסו אקס-רוס קיט

120.00

וופורסו במוצר חדש, קטנטן ומדויק – ה-XROS, הוא עט אידוי חדשני ואיכותי.