מי שמעשן סיגריות בקביעות בוודאי מודע לסכנות הבריאותיות הרבות שהדבר טומן בחובו. הסיבה לכך קשורה בחומרים הרעילים הנשאפים לריאות כתוצאה משריפת הטבק וגם ניירות גלגול שעוטפים אותו (ניירות גלגול שעשויים כשלעצמם להיות עשויים מטבק, כמו במקרה של בלאנטים). על מנת ליהנות מפעולת “עישון” מזיקה פחות, או לצרכי גמילה מעישון, הומצאה האפשרות של סיגריה אלקטרונית. כיצד היא בדיוק עובדת, מהם היתרונות שלה וכיצד תדעו לזהות מוצר איכותי? להלן התשובות.

מהי סיגריה אלקטרונית?

סיגריה אלקטרונית היא אלמנט דמוי סיגריה שאינו שורף טבק. בתוך המתקן מצוי תא ובו נוזלים שונים שמתאיידים כתוצאה מחימומם בטמפרטורות של בין 180 ל- 220 מעלות. החימום מתבצע ע”י סליל בעל התנגדות גבוהה שמחובר לסוללה חזקה. בעת השאיפה של המשתמש הסליל מתלהט, מחמם את תא החימום במהירות וע”י כך משתחררים אדים לתוך ריאותיו של המשתמש. הסיגריה האלקטרונית מהווה תחליף לסיגריה המסורתית, היא אינה מכילה טבק ואינה כוללת תהליך של שריפה. תא האידוי כולל חומרים שונים בהתאם להעדפותיו של המשתמש. מבין החומרים הנפוצים ניתן למצוא חומרי טעם וריח, ניקוטין וחומרים שמקדמים אידוי ונידוף של מים כגון פרופילן גליקול או גליצרול.

 

 ללא ניקוטין ויתרונות נוספים

היתרון הגדול ביותר של הסיגריה האלקטרונית טמון בכך שהיא מעניקה תחושה של עישון לכל עניין ודבר אך מבלי שיש פיתוח תלות והתמכרות כמו במקרה של סיגריה רגילה. יתרה מכך, עם הזמן ניתן להימנע לחלוטין גם מהצורך בסיגריה האלקטרונית עצמה וזאת באמצעות הימנעות משימוש בחומר שגורם להתמכרות לעישון מלכתחילה, הלא הוא הניקוטין. סיגריה אלקטרונית ללא ניקוטין מספקת מספר יתרונות נוספים מעבר לגמילה עצמה:

  • חוסר רעילות – סיגריה רגילה פולטת אלפי חומרים רעילים בעת שאיפה ונשיפה. כ- 40 מתוכם הינם חומרים מסרטנים וודאיים שמרעילים ומסכנים את בריאות המשתמש וסביבתו ע”י עישון פסיבי. סיגריות אלקטרוניות אינן פולטות חומרים רעילים כלל וכלל ולכן אינן מסוכנות לבריאות.
  • חיסכון כלכלי – כל מעשן יודע עד כמה כבד הוא נטל רכישת הסיגריות והטבק. סיגריה אלקטרונית הינה חסכונית ביותר. אין צורך לרכוש טבק בכל פעם, אין צורך לרכוש סיגריות באלפי שקלים בחודש, ובזבוז החומר הינו מינימאלי שכן מתבצע אידוי רק בעת שאיפה.
  • ריח – למי שמשתמש בסיגריה אלקטרונית אין ריח של מעשן, לא על הבגדים ולא על האצבעות. זהו יתרון חשוב ביותר, במיוחד לנמצאים בסביבתו.
  • שימוש בציבור – משום שמדובר באדים, ניתן להשתמש בסיגריה אלקטרונית במקומות ציבוריים ובעבודה ללא חשש. לא כך לגבי עישון סיגריות שלגביו חל איסור על עישון במקומות ציבוריים על פי חוק.

 

כל היתרונות שלעיל מטים את הכף לטובת הסיגריה האלקטרונית, בין אם מדובר במעשנים קיימים או כאלו ששוקלים להצטרף למעגל  ה”מעשנים” באופן בריא יותר ומהנה.

 

כיצד תזהו סיגריה אלקטרונית מומלצת?

רכישה מוצלחת של סיגריה אלקטרונית בכל חנות טבק צריכה להתבסס על המאפיינים האישיים של המשתמש והתאמתה לצרכי השימוש שלו. למשל, במקרה של מעשנים כבדים יחסית, יש לרכוש סיגריה אלקטרונית שמסוגלת לספק זמן רב של עישון פר סוללה. עבור מי שמעשן סיגריות בודדות ליום, סיגריה אלקטרונית מומלצת היא כזאת עם פחות דגש על חוזק הסוללה, כך שהיא בהחלט יכולה להיות יותר קטנה וקומפקטית.

 

מעבר לכך, ניתן למצוא עוד מספר דברים שיקבעו את ההתאמה של הסיגריה האלקטרונית עבור המשתמש:

  • התנגדות הסליל – סלילים לסיגריה אלקטרונית מגיעים עם ערכי התנגדות שונים. ככל שהערך גבוה מ- 0.7 כך אופן השימוש במכשיר מזכיר יותר סיגריה רגילה, מהפה לריאות (MTL – Mouth to Lungs). כאשר ההתנגדות נמוכה יותר אופן השימוש יזכיר יותר נרגילה (DL – Direct to Lungs) ויש להחליט בהתאם להעדפות. יש לציין כי התנגדות גבוהה שומרת על אורך חיי הסוללה והסליל עצמו. ישנן סיגריות אלקטרוניות שמציעות שימוש בסלילים בעלי התנגדות שונה לפי הצורך.

 

  • גודל הפודים – פודים לסיגריות אלקטרוניות הם למעשה מחסניות, שבהן ממלאים את נוזלי האידוי. הגודל יקבע למעשה את מספר השאיפות שניתן לקחת פר מחסנית. ישנן סיגריות אלקטרוניות שמציעות החלפת מחסניות בגדלים שונים לפי הצורך.

 

  • סוללה – משך החיים של הסוללה תלוי במידת השימוש במוצר, התנגדות הסליל ומשך זמן הטעינה שלה. ישנן סוללות שנטענות במהירות של חצי שעה, אך אלו אוזלות באופן מהיר מדי ולאחר שימוש שאינו רב. פרק זמן הטעינה של סיגריה אלקטרונית איכותית צריך לנוע בין שעה וחצי לשעתיים.

 

  • עיצובים – ישנם יצרנים רבים של סיגריות אלקטרוניות וכולם מבינים את חשיבות ההתאמה האישית של הסיגריה האלקטרונית למשתמש גם מבחינת העיצוב שלה. בהתאם לזאת ניתן למצוא סיגריות אלקטרוניות בצורות שונות (סיגריה, עט, פייפ ועוד) ובצבעים מאוד מגוונים.

 

  • חומרים – סיגריות אלקטרוניות צריכות להיות עשויות מחומרים עמידים שאינם מחלידים ורגישים לקורוזיה. סיגריה אלקטרונית איכותית תהיה עשויה מגוף אלומיניום, מתכת מגולוונת ואפילו קרמיקה.

 

היכן רוכשים סיגריה אלקטרונית איכותית?

סיגריה אלקטרונית איכותית רוכשים רק דרך חנות שהיא משווק מורשה של המותגים הגדולים. יש להימנע מתוצרת שאינה מוכרת שכן היו מקרים שהשימוש בסיגריות אלקטרוניות מזוייפות או מתוצרת שלא עוברת בקרת איכות, הסתיים בפיצוץ הסוללה ופציעות גוף קשות. יצרניות גדולות של סיגריות אלקטרוניות מבצעות בקרות איכות קפדניות ביותר של המוצרים ולכן תופעות מעין אלו לא אמורות להתרחש. מעבר לכך, דרך משווקים מורשים ניתן ליהנות מאספקת ערכות שכוללות סלילים מתאימים למותג, פודים, סוללות רזרביות, נוזלים לסיגריות אלקטרוניות (לרבות, נוזלי מילוי ללא ניקוטין) בארומות וטעמים מגוונים. על כך זאת ועוד, דרך ספק רציני תוכלו לקבל ייעוץ מקיף שיעזור לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם בהתאם למטרה (הנאה, גמילה מעישון) ומידת השימוש הצפויה. רכישה נעימה!

LG סוללת 3000mAH

60.00

סוללה חזקה ואיכותית במיוחד של חברת LG.

מבצע: 2 סוללות ב-110 ש”ח בלבד

ג’סטפוג מיניפיט ערכה למתחילים Justfog Minifit Starter Kit

89.00

זה הזמן לעבור לעישון חכם – סיגריה אלקטרונית הפועלת עם פודים, לנוחות מירבית בכיס שלכם.

SMOK Nord Kit סמוק נורד – קיט

139.00

סמוק הידועים יוצאים במגוון סדרות של עטי אידוי – אחת מהן היא סדרת הנורד. סדרה איכותית ויפהייפיה עם סוללה חזקה במיוחד כדי שתוכלו לאדות גם בלי הפסקה!

סיגריה אלקטרונית ZERO – וופורסו רינובה זירו Vaporesso Renova

90.00

זה הזמן לעבור לעישון חכם – סיגריה אלקטרונית zero הפועלת עם פודים, לנוחות מרבית בכיס שלכם.
מחפשים את הסיגריה האלקטרונית הבאה שלכם? אנו מזמינים אתכם להכיר את דגם ג’סטפוג מיניפיט אדום, שמוגש לכם בערכה למתחילים – Justfog Minifit Red Starter Kit – הכוללת את כל מה שצריך כדי להתחיל לאדות, להטעין את הדגם בכל מקום, לנקות, ואף מדריך הדרכה למשתמש.

מיתרונותיה הרבים של הוופורסו רינובה זירו: מאריכה חיים בזכות גוף החימום שלה, שליטה טובה בטמפרטורה ו-3 מצבי הספק שונים. מתלבטים? דברו איתנו לקבלת ייעוץ מקצועי!

סיגריה אלקטרונית zero

Vaporesso XROS Pod Kit וופורסו אקס-רוס קיט

120.00

וופורסו במוצר חדש, קטנטן ומדויק – ה-XROS, הוא עט אידוי חדשני ואיכותי.