צמח הקנביס ידוע בסגולות המרפא המעולות שלו ובהשפעתו על מצב הרוח. יחד עם זאת, ידוע גם שהחומרים הפעילים שבקנביס אינם נמצאים בשיא החוזק שלהם במצבם הטבעי, ולכן צריכת הקנביס חייבת להתבצע באמצעות חימום (אידוי) או שריפה של הצמח, על מנת שניתן יהיה לצרוך אותו בכמויות הגיוניות. בשורות הקרובות נתמקד בשיטת האידוי ונבין כיצד מכשיר אידוי קנביס עוזר לשחרר את החומרים הפעילים מהצמח בצורה האפקטיבית ביותר.

 

מכשיר אידוי קנביס לעישון – למה הכוונה?

עישון צמחי מרפא וטבק מלווה את האדם משחר ההיסטוריה. בשיטה זו הצמחים השונים נטחנים באמצעות גריינדרים מיוחדים, נדחסים לתוך נייר דק (“גילגול”) שנשרף כאשר מדליקים ה- “ג’וינט” או הסיגריה. שיטה אחרת לעישון מתבצעת באמצעות פייפ או במילה המוכרת יותר, מקטרת. המקטרת מאפשרת את עישון צמחי המרפא והטבק ללא שימוש בנייר או פילטרים כלשהם. מכשיר אידוי לעישון פועל בצורה אחרת לגמרי ואינו כולל שימוש בניירות ושריפה של צמחי המרפא. מנגנון השימוש כולל חימום של התא בו ממוקמים צמחי המרפא הרבה מעבר לנקודת הרתיחה של מים, אך מבלי לגרום לניצוץ או שריפה. החום העז גורם לאידוי המים מהצמחים תוך שיחרור החומרים הפעילים שנשאפים ישירות על ידי המשתמש. באופן זה נהנים אך ורק מהתועלת של צמחי המרפא וההנאה שבעישון, ללא החומרים המזיקים והרעילים המשתחררים בשריפה.

 

מכשיר אידוי לקנביס – להפיק מהחומר את הטוב ביותר

את הקנביס מקובל לצרוך באמצעות עישון אך בסופו של דבר מי שמעוניין להפיק את התועלת הרבה ביותר מצמח זה ולצרוך את החומרים הפעילים בריכוז הגבוה ביותר, צריך לרכוש מכשיר אידוי לקנביס. המכשיר מתחמם לטווחי טמפרטורה שונים של בין 180 ל- 210 מעלות צלזיוס, כשמכשיר ממש איכותי יגיע עם שלושה עד חמישה מצבי חימום כך שכל אחד יכול לבחור בהתאמה אישית אילו חומרים פעילים ישתחררו בריכוז הגבוה ביותר. כלל האצבע אומר שככל שהטמפ’ גבוהה יותר, כך ריכוז הקנבינואידים (הרכיבים הפעילים בקנביס) יהיה גבוה יותר, אלו החומרים המשפיעים על הגוף וסגולות המרפא שלהם נרחבות. בטמפרטורות שקרובות יותר ל- 180 מעלות, משוחרר הרבה יותר THC בצורתו הפעילה, כאשר חומר זה ידוע בהשפעותיו על מצב הרוח. טווחי הביניים שכל מכשיר אידוי קנביס יכול לייצר נועדו עבור משתמשים שמעוניינים ליהנות מהתערובת כולה ואין להם העדפה לריכוז חומר פעיל כלשהו.

 

חשוב מאוד לרכוש מכשיר אידוי קנביס שיהיה איכותי ככל שניתן ולא להתפשר על חנות טבק לא מקצועית. רק כך ניתן להפיק את המקסימום מתערובת הקנביס ולהימנע מצריכת חומרים רעילים. כאשר מכשיר האידוי אינו מסוגל להפיק חום שמגיע למינימום של 180 מעלות, ריכוז החומרים הפעילים לא יהיה גדול, לא תחושו השפעה שכן לא יווצרו מספיק אדים ותבזבזו חומר יקר רב. לחלופין, במידה והמכשיר שלכם יפעל בטמפרטורות גבוהות מדי, אז יתחילו להשתחרר מהקנביס חומרים רעילים כתוצאה משריפתו. חומרים אלו כוללים בנזן ושאר מרעין בישין שאין אתם מעוניינים לשאוף אותם לריאותיכם. האפשרות האיכותית ביותר היא לרכוש מכשיר אידוי קנביס שכולל תא אידוי גדול ואטום יותר לעירבוב תפרחת הקנביס עם שמנים שונים, במטרה לנצל יותר טוב את התפרחת והחומרים הפעילים שבה.

מכשיר אידוי טבק – מכשיר אידוי קנביס לעישון מהנה הרבה יותר

גם למעשני הסיגריות ישנה בשורה חדשה בדמותם של מכשירי האידוי. מכשיר אידוי טבק לגלגול פועל על בסיס אותה השיטה של מכשיר אידוי קנביס, קרי, חימום אזור העלים לטמפ’ של 200 מעלות בערך ושחרור החומרים הפעילים יחד עם האדים המופקים. מדוע מדובר בבשורה? מאחר ובשיטה זו אין  שימוש בנייר והטבק עצמו איננו נשרף, מה שמונע כמעט לחלוטין שאיפות שמכילות חומרים רעילים ומסרטנים. בנוסף, מדובר כאן בחיסכון כלכלי עצום למעשן שכן מדובר בשיטה שחוסכת רבות בכמויות הטבק. השריפה המתרחשת בסיגריות ובמקטרות מכלה את עלי הטבק במהירות. השימוש במכשיר אידוי מפיק את אותה התחושה של עישון הטבק בצורה איטית יותר. יתרונות נוספים של השימוש במכשיר אידוי טבק כוללים הרבה פחות ריח של עשן והנאה מרובה מהמגוון הרחב של הטעמים שניתן להפיק באמצעות שילובי סוגי צמחים ושימוש בשמנים מיוחדים לאידוי.

 

מכשיר אידוי נייד – לשימוש מיטבי גם מחוץ לבית

מכשירי האידוי עד לשנים האחרונות היו כולם נייחים, כלומר, היו זקוקים לחיבור לחשמל על מנת לבצע את פעולת החימום. כעת כבר אין צורך להיות מוגבלים כך שניתן לצרוך טבק, קנביס, צמחי מרפא ושמנים באידוי בכל מקום בו אתם נמצאים. הדבר מתאפשר באמצעות מכשיר אידוי נייד אשר הינו כה זעיר כך שניתן לשאת אותו ממקום למקום בצורה דיסקרטית לחלוטין. המכשירים האיכותיים יותר מצליחים להגיע לאותם טווחי טמפרטורות של המכשירים הנייחים ולאפשר אידוי איכותי של התערובות בתוכם. ישנם סוגים שונים של מכשירי אידוי ניידים כאשר חלקם מגיעים עם סוללות ואילו אחרים מופעלים ע”י חימום תא באידוי על ידי מצית.

כיצד התערובת אינה נשרפת בשימוש במצית? ובכן, תא האידוי במקרה זה מבודד מאוד מפני חום ושורה שלמה של חיישנים מכוונים את המשתמש כמה זמן להשתמש במצית עד לנקודה בה התערובת מגיעה לטמפרטורה הרצויה. אם הינכם מעוניינים לרכוש מכשיר אידוי קנביס או טבק נייד שפועל על גבי סוללות, חשוב מאוד לבדוק מהו פרק הזמן המינימלי שבו הוא מגיע עד לנקודות הטמפרטורה הקריטיות. המכשירים הטובים עושים זאת תוך 20 דקות בלבד, כאשר חלקם אף מגיעים עם אפשרות סינכרון עם אפליקציה שעוזרת למשתמש להחליט מתי בדיוק להתחיל להשתמש במכשיר בהתאם לטמפרטורה הפנימית בו.

 

כדאי מאוד לדעת שחלק מהספקים מציעים לרכוש מכשירי אידוי ניידים שמגיעים יחד עם אביזרים משלימים כגון סוללות רזרביות, קייס לטבק וכיסויי סיליקון מבודדי חום למכשירים, על מנת לחסוך בסוללה. אצל ספקים אלו גם תמצאו את מותגי האיכות האירופאים המתקדמים ביותר, מה שיספק לכם שימוש נוח ויעיל לאורך הזמן.