וופורייזר ‘איימאג פלוס’ הוא מכשיר אידוי נייד שמטרתו אידוי של חומר גלם צמחי (בלבד, ללא אידוי מיצויים) מבית היוצר של חברת ‘IMAG’ אשר המיוצר באירופה ומשווק לארה”ב וישראל. מכשיר האידוי ‘איימאג פלוס’ הוא וופורייזר גדול יחסית לממוצע (בעיקר לאורך) ויש לו מבנה צר ומעט ארוך, למרות שמשקלו לא גבוה מהממוצע בקטגוריה, ובנוסף יש לו חיי סוללה ועוצמת סוללה ממוצעים.

וופורייזר ‘איימאג פלוס’ מבוסס על פעילות מנגנון חימום סטנדרטי שנפוץ בקרב מכשירי אידוי ניידים רבים, כזה אשר אופן פעילותו הוא להלן: החימום בתוך תא האידוי הקרמי מתבצע על ידי גוף חימום גלילי מוארך עם נקודת הזנה חשמלית בודדה. תא החימום עשוי לעיתים מתכת או סגסוגת – במקרה של מכשיר ‘איימאג פלוס’ עשוי קרמיקה לבנה. לתוך תא החימום מכניס המשתמש את חומר הגלם הצמחי לפני תחילת תהליך החימום, ובתוכו עובר החומר הצמחי תהליך מבוקר של חימום בטמפרטורה גבוהה של כ-220 מעלות צלסיוס – תהליך חימום שאינו יוצר עשן או בערה ופליטת חומרים הנוצרים בבעירה אלא רק אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך החומר הצמחי הקמל מתהליך החימום. בתהליך זה מאפשר וופורייזר ‘איימאג פלוס’ אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים מזיקים שעשויים להיות מוכלים בו.

וופורייזר ‘איימאג פלוס’ מיוצר באירופה ועשוי בהתאם רק מחומרים התואמים את כל תקני הייצור האירופאיים הנוגעים לפיקוח על ייצור חומרים עמידים לחימום ולשימוש לצורך שאיפת חומרים. בהתאם לתקנים אלו, מעטה הציפוי החיצוני של המכשיר עשוי פלסטיק קשיח אשר בעצמו מצופה בשכבה נוספת של חומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי – ציפוי המיועד למנוע חימום של חלקו החיצוני של המכשיר. מתחת למעטה ההגנה יש במכשיר מערכת אידוי חומרים שמורכבת מתא אידוי וצנרת היקפית, אשר מוציאה את האדים מתא האידוי לפיו של המשתמש. כל המערכות הקיימות במכשיר ‘איימאג פלוס’ מרוחות בציפוי קרמי העשוי חומר בשם זירקוניה או חומר קרמי דומה – ציפוי המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה השווה לאורכו ולרוחבו של תא האידוי. תא המילוי הקרמי של מכשיר ‘איימאג פלוס’ אליו מוכנס חומר הגלם הצמחי נמצא בחלקו התחתון, כאשר בחלקו הקדמי התחתון לא קיימת תצוגת נורות לד המאפיינת מכשירי וופורייזרים ניידים.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘איימאג פלוס’ וכל מערכת אידוי החומרים שקיימת בפנים המכשיר מצופים במספר שכבות של חומר ציפוי קרמי תעשייתי – ציפוי אשר מספק לאדים שיוצאים מתא האידוי הגנה בדמות נתיב מעבר בטוח בו הם אינם עוברים או באים במגע עם חומר זר ומגיב שעשוי לפגוע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם. ציפוי פנימי זה עמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד וכן עמיד לשימוש ממושך לטווח הארוך.

הטענת מכשיר ‘איימאג פלוס’ בצמחי מרפא גרוסים או כל חומר גלם צמחי (אין תאימות לאידוי שמנים ומיצויים) אחר מתבצעת על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסה של חומר הגלם הגרוס אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, הפעלתו מתבצעת על ידי לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

מכשיר ‘איימאג פלוס’ הוא לא וופורייזר נייד ולא נייח, ולכן הוא אינו דורש חיבור ישיר לחשמל לצורך פעילות שוטפת, אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘איימאג פלוס’ עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר פוקוסוייפ פרו IMAG Plus

מידות המכשיר: 18.8 ס”מ / 2 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 60 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 120 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.25 גרם של חומר צמחי בלבד

טמפרטורה מקסימלית: 230 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 200 גרם

ערכה בסיסית של IMAG Plus – מה יש בפנים?

הערכה המשווקת עם מכשיר וופורייזר IMAG Plus כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר אידוי IMAG Plus
1 x מברשת ניקוי
1 x פינצטה
1 x כלי ערבוב לתא האידוי
1 x פיית סיליקון רזרבית
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x מדריך למשתמש במספר שפות

 

רכישה: