וופורייזר ‘פוקוסוייפ פרו’ הוא מכשיר אידוי נייד המיועד לאידוי חומר גלם צמחי בלבד, מבית היוצר של חברת ‘Focusvape’ המייצרת ומשווקת סדרת מכשירי אידוי ניידים מאירופה לארה”ב וישראל. וופורייזר ‘פוקוסוייפ פרו’ הוא מכשיר אידוי בעל מבנה רחב וגדול יחסית לממוצע בקטגוריה וחיי סוללה ממוצעים, והוא המכשיר הגדול ביותר בסדרת מכשירי האידוי הניידים של החברה.

מנגנון החימום המרכזי של מכשיר וופורייזר ‘פוקוסוייפ פרו’ הוא מנגנון חימום סטנדרטי ותקני עבור מכשירי אידוי ניידים בעל אופן פעילות רגיל של חימום מתוחם: מנגנון החימום הוא בצורת גליל מוארך והוא מחמם את תא האידוי הקרמי האטום, אשר לתוכו מכניס המשתמש את החומר הצמחי לפני תחילת תהליך החימום. לאחר סגירתו של תא האידוי, מה שמתחיל את מוכנות המכשיר לפעולת האידוי, ניתן להפעיל את המכשיר בפעולה שמתחילה את החימום של גוף החימום. החומר הצמחי בתוך תא האידוי עובר תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-220 מעלות צלסיוס – תהליך בטמפרטורה בה לא נוצר עשן ולא מתרחשת בעירה אלא רק אידוי מים וחומרים צמחיים מתוך החומר הצמחי הקמל. בתהליך חימום זה, מאפשר וופורייזר ‘פוקוסוייפ פרו’ אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים מזיקים שקיימים בו.

מכשיר ‘פוקוסוייפ פרו’ מיוצר ומורכב כולו באירופה ועשוי מחומרים אשר תואמים את התקנים האירופאיים לייצור חומרים עמידים לחימום ושימוש ממושך – כלומר מעטה חיצוני אשר עשוי פלסטיק פולימרי ומצופה בחומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי, אשר מתחתיו ישנה מערכת אידוי חומרים שמרכזה תא האידוי המוקף בצנרת זכוכית המיועדת להובלת אדים. כל המערכות בגוף מכשיר ‘פוקוסוייפ פרו’ מבודדות בעזרת ציפוי קרמי העשוי חומר בשם זירקוניה – חומר אשר מסייע לשמר אחידות טמפרטורה וחלוקה שווה שלה דרך תא האידוי. תא המילוי הקרמי של מכשיר ‘פוקוסוייפ פרו’ אליו מוכנס חומר הגלם הצמחי נמצא בחלקו התחתון, כאשר בחלקו הקדמי התחתון לא קיימת תצוגת נורות לד המאפיינת מכשירי וופורייזרים ניידים.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘פוקוסוייפ פרו’ מצופה כולו בחומר ציפוי קרמי תעשייתי דומה – ציפוי מגן שתפקידו לספק לאדים שיוצאים מתא האידוי “נתיב” (דרך הובלה) עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם. ציפוי זה עשוי חומר קרמי בבסיסו אשר עמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, יותר מאשר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מילוי המכשיר בחומר גלם צמחי (אין תאימות לאידוי שמנים ומיצויים) מתבצע על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסה זהירה של חומר הגלם הגרוס אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, הפעלתו מתבצעת על ידי לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי תוך כדי שאיפה ארוכה מהמכשיר. לאחר שהמכשיר דלוק, 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

מכשיר ‘פוקוסוייפ פרו’ הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, ולכן הוא אינו דורש חיבור ישיר לחשמל לצורך פעילות שוטפת, אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 10 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘פוקוסוייפ פרו’ עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני – וופורייזר פוקוסוייפ פרו (Focusvape Pro)

מידות המכשיר: 17.5 ס”מ / 2.5 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 60 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 120 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.25 גרם של חומר צמחי בלבד

טמפרטורה מקסימלית: 240 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 180 גרם

ערכה בסיסית של Focusvape Pro – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Focusvape Pro כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x מכשיר אידוי Focusvape Pro
1 x פיית פיברגלס קצרה
1 x פיית סיליקון
1 x מתקן מים לסינון נוסף
1 x מטען וכבל USB לטעינת המכשיר
1 x מברשת ניקוי
3 x רשתות סינון להחלפה
1 x מדריך למשתמש במספר שפות

 

לרכישת וופורייזר Focusvape Pro