מה זה וופורייזר לאידוי שמנים, ולמה הוא משמש?

וופורייזר הוא מכשיר אידוי המשמש לחימום מבוקר של חומר צמחי בתוך תא חימום קרמי אטום, במטרה לעודד אידוי חומרים פעילים מתוך החומר הצמחי המתחמם – אדים שאחר כך ניתן לשאוב דרך פיית המכשיר אל הפה ודרכו אל מערכת הנשימה. השימוש במכשיר וופורייזר לאידוי חומר צמחי הוא תהליך פשוט המבוסס על הכנסת החומר הצמחי לתוך תא האידוי במכשיר, קביעת טמפרטורה גבוהה מספיק כדי לעודד אידוי חומרים פעילים אך לא חיה דיו כדי לגרום לשריפה של החומר הצמחי או להיווצרות של עשן המכיל חומרים מזיקים, נעילה של תא האידוי וחימום רציף של החומר הצמחי בתוכו עד להגעה לפליטת אדים הניתנים לשאיפה.

וופורייזר לאידוי שמנים הוא מוצר צריכה ייעודי המשמש לטיפול במוצרי קנאביס רפואי אותם יש לצרוך בשיטת אידוי. וופורייזר לאידוי שמנים הוא מכשיר וופורייזר שעבר התאמה של תא האידוי והחימום שלו כך שיוכל להכיל שמן או תמצית נוזלית – מבוססת גז אורגני ממס או אלכוהול בריכוז גבוה שמשמש בתור מפרק אורגני – ולא רק תפרחת גרוסה מוצקה כמו מכשיר וופורייזר רגיל. לכן, במרבית ההיבטים, וופורייזר לאידוי שמנים יהיה זהה למכשיר וופורייזר רגיל, מלבד ההיבט הייחודי של מיכל חימום המתאים להכלת נוזלים.

תא האידוי של וופורייזר לאידוי שמנים יהיה אטום יותר מזה של וופורייזר רגיל כיוון שהוא אמור להכיל בהצלחה נוזלים, שעם תהליך החימום הופכים לנוזליים הרבה יותר ומסוגלים לנזול החוצה מתא האידוי דרך כל סדק שקיים בו. מנגנון החימום שאחראי על חימון תא האידוי ובקרת החום שמצטבר בתוכו אינו משתנה בין מכשיר וופורייזר רגיל למכשיר וופורייזר לאידוי שמנים, אם כי בדגמים המיועדים לאידוי שמנים הטמפרטורה המקסימלית אליה מגיע המכשיר היא גבוהה יותר.

וופורייזר לאידוי שמנים הוא גרסה “מורחבת” של מכשיר וופורייזר רגיל בעלת אפשרות נוספות לאידוי שמנים, אך ישנם גם מכשירי וופורייזר לאידוי שמנים שאינם מתאימים לאידוי תפרחת. במקרה כזה, וופורייזר לאידוי שמנים יהיה נבדל לחלוטין ממכשיר וופורייזר לאידוי תפרחת, אשר לכל אחד מהם ייעוד ומטרה נבדלים. גם כאשר וופורייזר לאידוי שמנים מתאים גם לאידוי תפרחת, הוא עדיין יהיה מכונה ‘וופורייזר לאידוי שמנים’ כיוון שזהו התואר הגבוה מבין השניים בהיבט דירוג היררכי של יכולתם לעשות שימוש במוצרי קנאביס רפואי שונים.

מה מאפיין וופורייזר לאידוי שמנים?

המאפיין העיקרי של וופורייזר לאידוי שמנים ומיצויים הוא היכולת שלו להגיע לטמפרטורה מקסימלית גבוהה יותר לעומת וופורייזר המיועד לאידוי תפרחת בלבד. בטמפרטורה גבוהה יותר, אידוי החומרים הפעילים מתוך מוצרי הקנאביס הרפואי ומכל מוצר צמחי אחר, הוא יעיל יותר על פי היבטים פרמקוקינטיים.

מאפיין נוסף שמבדיל וופורייזר לאידוי תפרחת ממכשיר וופורייזר לאידוי שמנים הוא חיי הסוללה שלהם. בעוד מכשיר המתאים לאידוי תפרחת עושה שימוש אינטנסיבי יותר בסוללה, כדי להצליח לחמם את תא האידוי באפקטיביות גבוהה יותר, וופורייזר המתאים לאידוי שמנים בלבד עושה שימוש חסכוני יותר בסוללה ולכן יש לו חיי סוללה ארוכים יותר.

הבדל אחרון בין שני סוגי הוופורייזרים הללו הוא ביכולתם לאדות את כל תכולת תא האידוי שלהם בבת אחת בצורה אפקטיבית שמביאה לתפוקה גבוהה של חומרים פעילים. וופורייזר לאידוי תפרחת אינו מסוגל לאדות את כל התפרחת באופן אפקטיבי בניסיון אחד, ונדרש ערבוב של החומר הצמחי בתא האידוי לפני ניסיון שני ושלישי. במכשיר וופורייזר לאידוי שמנים, כל התמצית הנוזלית עוברת אידוי אחיד ורציף עד לסיומה, מבלי צורך לערבב את תכולת תא האידוי או לשקשק ולנער את המכשיר עצמו.