ג'י פן אליט (G-Pen Elite) – וופורייזר נייד

וופורייזר ‘ג’י פן אליט’ הוא מכשיר אידוי נייד המיועד לאידוי צמח יבש בלבד, המיוצר על ידי חברת ‘Grenco Science’ – חברה המייצרת ומשווקת סדרת מכשירי אידוי ניידים מארה”ב. וופורייזר ‘ג’י פן אליט’ הוא מכשיר אידוי בעל חיי סוללה ארוכים מהממוצע בקטגוריה של מאיידים ניידים, והוא המכשיר הקטן וקל המשקל ביותר בסדרת המאיידים הניידים של החברה.

מנגנון ההפעלה של מכשיר וופורייזר ‘ג’י פן אליט’ עובד בצורה ייחודית: במקום גוף חימום גלילי מוארך הוא עושה שימוש בגוף חימום עגול שעוטף את תא האידוי הקרמי כולו ב-360 מעלות. אל תוך תא האידוי הקרמי מכניסים את החומר הצמחי שמיועד לאידוי ושם הוא מתחמם בצורה מבוקרת עד לטמפרטורה גבוהה של כ-200 מעלות צלסיוס – טמפרטורה שאינה יוצרת עשן או תהליך בעירה, אך היא מספיק גבוהה כדי לעורר בחומר המתחמם אידוי של מים וחומרים צמחיים. בתהליך זה, מאפשר וופורייזר ‘ג’י פן אליט’ אידוי של חומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בתוכו.

מעטה הציפוי החיצוני של מכשיר ‘ג’י פן אליט’ מורכב מפלסטיק פולימרי ומצופה בחומרי איטום תעשייתיים על בסיס קרמי, שהופכים אותו לעמיד לחום. תחת מעטה הציפוי הפולימרי, ממוקמת בפנים המכשיר מערכת אידוי חומרים – מערכת שמרכזה בתא אידוי קרמי עגול והמשכה בצנרת שמחברת בין תא האידוי לפיית המכשיר, שהיא נקודת היציאה של האדים מהמכשיר. מערכת פנימית זו מבודדת כולה בעזרת ציפוי קרמי פנימי מחומר הנקרא זירקוניה – חומר קרמי מוליך חום ועמיד, שתפקידו לשמור על המערכת בתוך המכשיר בטמפרטורה אחידה שמתחלקת באופן שווה לכל חלקי גוף המכשיר שחשופים לחום הפנימי שיוצא מגוף החימום. תא האידוי של מכשיר ה’ג’י פן אליט’ בו שמים את החומר הצמחי המיועד לאידוי נמצא באמצע המכשיר מתחת למכסה העליון, כאשר בחלקו הקדמי התחתון קיימת תצוגת נורות לד המאפיינת מכשירי וופורייזרים ניידים, המאפשרת חיווי של יכולות המכשיר השונות כמו רמת הסוללה וטמפרטורת האידוי הנוכחית.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘ג’י פן אליט’ מצופה כולו בחומר הנקרא זירקוניה. ציפוי מגן זה נועד לספק לסילון האדים המופקים מתא האידוי נתיב עמיד שלא יפגע במורכבותם הכימית, טעמם או ריחם, ויביא אותם בשלמותם לנקודת היציאה מהמכשיר. זירקוניה הוא חומר קרמי בבסיסו העמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, והוא עמיד יותר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מילוי המכשיר בתערובת עשבית יבשה וגרוסה מתבצע על ידי הסדרת מכסה תא החימום, הכנסת החומר הצמחי אל תוך תא האידוי והחזרת המכסה למקומו. לאחר מילוי המכשיר, הפעלתו מתבצעת לחיצה מהירה ונשנית (5 לחיצות מהירות) על כפתור ההפעלה הראשי. לאחר שהמכשיר דלוק, לחיצה נוספת תבצע השהייה בחימום שלו ותשאיר אותו על מצב ‘סטנד ביי’ ולחיצה אחת נוספת תשיב אותו להתחמם. 5 לחיצות נוספות משמשות כדי לכבות אותו.

מכשיר ‘ג’י פן אליט’ הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, והוא לא דורש חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 12 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘ג’י פן אליט’ עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני - וופורייזר ג'י פן אליט (G-Pen Elite)

מידות המכשיר: 11.5 ס”מ / 4 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 30 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 90 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.75 גרם של חומר צמחי

טמפרטורה מקסימלית: 220 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 220 גרם

ערכה בסיסית של G-Pen Elite – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר G-Pen Elite כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x  מכשיר אידוי G-Pen Elite
1 x  גריינדר כרטיס
1 x  כבל USB לטעינת המכשיר
1 x  כלי עזר לניקוי תא המילוי
1 x  כלי ערבוב