דה וינצ'י מיקרו (Da Vinci MIQRO) – וופורייזר נייד

וופורייזר ‘דה וינצ’י מיקרו’ הוא מכשיר האידוי החדש ביותר המיוצר על ידי חברת Da Vinci שיש לה סדרת מכשירי אידוי בשיווק מארה”ב. מכשיר ‘דה וינצ’י מיקרו’ הוא מכשיר וופורייזר בגודל הקטן ביותר, שמתאים לשימוש לטווח קצר ולנשיאה בכיס כיוון שגודלו קטן ב-30% מזה של שאר מכשירי האידוי בסדרה.

מכשיר אידוי ‘דה וינצ’י מיקרו’ פועל על בסיס העיקרון הפיזי הרגיל של מכשירי וופורייזר: גוף חימום מרכזי עיקרי שפועל לחימום של חלל הנקרא “תא אידוי”. אל תוך תא האידוי מכניסים את החומר הצמחי ובתוכו הוא עובר תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-200 מעלות צלסיוס – טמפרטורה בה מתאדים חומרים פעילים צמחיים מתוך מוצרי קנאביס רפואי, אך במקביל לא נוצרים בה מוצקי שריפה ולא מתחולל בה תהליך של היווצרות עשן או חומרים מזיקים. בתהליך זה, מאפשר ‘דה וינצ’י מיקרו’ אידוי של חומרים פעילים וחומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בעשן, בהרכב שיותר קל לשאיפה למערכת הנשימה דרך הריאות.

חלקו החיצוני של ‘דה וינצ’י מיקרו’ עשוי מפלסטיק מורכב (פולימר) מצופה באלומניום וחלקו הפנימי עשוי משכבה כפולה של אותו הפלסטיק המשולבת עם שכבה קרמית אטומה. מתחת למעטה הפנימי ישנה מערכת אידוי המצופה כולה בציפוי הקרמי וכן בציפוי נוסף של זירקוניה, המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה בעת תהליך החימום. בחלקו החיצוני של מכשיר ‘דה וינצ’י מיקרו’ קיימת תצוגה קדמית המורכבת ממספר נורות לד, מאפשרת חיווי יכולות המכשיר בקלות, וניתן לכבות אותה.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘דה וינצ’י מיקרו’ מצופה כולו מחומר הנקרא זירקוניה, במטרה לספק נתיב עמיד למעבר האדים שלא יפגע במורכבותם הכימית וכך בטעמם ובריחם. זירקוניה הוא חומר קרמי בבסיסו העמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, והוא עמיד יותר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מכשיר ‘דה וינצ’י מיקרו’ הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, והוא לא דורש חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 6 שעות הפעלה רציפה או 24 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB, כך שניתן לטעון אותו בכל מקום. הסוללה הפנימית ניתנת להחלפה, כך שניתן לטעון מספר סוללות מראש. כמו כן, תא המילוי ניתן להתאמה, כך שלא משנה אם מתבצע אידוי של כמות חומר צמחי גדולה או קטנהף מכיוון שאין שינוי בלחץ האוויר הקיים בתא האידוי כתוצאה מחלל ריק שנפער בתוכו כאשר כמות החומר אינה מספיקה למלאו.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘דה וינצ’י מיקרו’ עומדת בממוצע על כשנתיים עד 5 שנים, והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר. המכשיר מגיע בצבעים אפור, כתום, סגול, שחור, תכלת מתכתי וגוון חלודה, אך ניתן להזמין אותו גם בצבעים מיוחדים ישירות מהיצרן.

מפרט טכני - וופורייזר דה וינצ'י מיקרו (Da Vinci MIQRO)

מידות המכשיר: 8 ס”מ / 3.4 ס”מ / 2.3 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 30-60 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 110 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.25 גרם של חומר צמחי

טמפרטורה מקסימלית: 220 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 200 גרם

ערכה בסיסית של Da Vinci MIQRO – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Da Vinci MIQRO כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x  מכשיר אידוי Da Vinci MIQRO
1 x  פיה מוארכת
1 x  כבל USB לטעינת המכשיר
1 x  כלי עזר לניקוי תא המילוי
1 x  אטם גומי
1 x  מחזיק מפתחות
4 x  מגבונים אלכוהוליים ארוזים
4 x  חוטרים לניקוי