בלאק ממבה (Black Mamba) – וופורייזר נייד

וופורייזר ‘בלאק ממבה’ הוא מכשיר אידוי נייד המיוצר על ידי חברת BLK שיש לה סדרת מכשירי אידוי וניידים בשיווק מאנגליה. מכשיר ‘בלאק ממבה’ הוא מכשיר וופורייזר שמתאים לשימוש לטווח בינוני, בעל חיי סוללה ממוצעים, והוא המכשיר היקר ביותר בסדרת המאיידים הניידים של החברה.

המנגנון של וופורייזר ‘בלאק ממבה’ הוא מנגנון פעולה סטנדרטי של מכשירי וופורייזר נייד: גוף חימום גלילי המחמם את תא האידוי הקרמי האטום, לתוכו מוכנס החומר הצמחי שמיועד לעבור אידוי במכשיר. בתוך תא האידוי עובר החומר הצמחי תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-200 מעלות צלסיוס – טמפרטורה בה מתחילים להתאדות מתוכו חומרים צמחיים, שאינה מספיק גבוהה כדי ליצור עשן או תהליך של בערה, מלאה או חלקית. בתהליך זה, מאפשר וופורייזר ‘בלאק ממבה’ אידוי של חומרים פעילים וחומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בעשן, אלא בזרם של אדים מבוססי מים המכילים חומרים שהתאדו מתוך החומר הצמחי.

השימוש במכשיר מופעל על ידי לחיצות על כפתור השליטה של המכשיר. 5 לחיצות מהירות יפעילו את מכשיר האידוי, בכדי לשנות את הטמפרטורה לחצו לחיצה ארוכה במשך 2 שניות והנורית תתחלף לשלב הבא. וכך הלאה. כאשר הנורית בצבע אדום הוופורייזר מתחמם, וכאשר הנורית ירוקה, אפשר להתחיל להשתמש בו.

המעטה החיצוני של וופורייזר ‘בלאק ממבה’ עשוי מפלסטיק מורכב (פולימר) קשיח, וחלקו הפנימי עשוי משכבה כפולה של אותו הפלסטיק המשולבת עם שכבה קרמית אטומה. מתחת למעטה הפנימי ישנה מערכת אידוי המצופה כולה בציפוי קרמי – חומר המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה דרך תא האידוי בעת תהליך החימום של החומר הצמחי. תא המילוי של מכשיר ה’בלאק ממבה’ בו שמים את החומר הצמחי המיועד לאידוי נמצא באמצע המכשיר, מתחת למכסה בחלקו העליון, בסמוך למכסה, נמצאים כפתורי השליטה של המכשיר המאפשרים למשתמש לשלוט בכל יכולותיו השונות.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘בלאק ממבה’ מצופה כולו מחומר הנקרא זירקוניה, במטרה לספק נתיב עמיד למעבר האדים שלא יפגע במורכבותם הכימית וכך בטעמם ובריחם. זירקוניה הוא חומר קרמי בבסיסו העמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, והוא עמיד יותר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה. הצנרת בה זורם האוויר בתוך גוף המכשיר עשויה בחלקה הגדול מזכוכית, כדי למנוע מגע של האדים עם חומר זר.

מכשיר ‘בלאק ממבה’ הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, והוא לא דורש חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד 2 שעות הפעלה רציפה או 20 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB כך שניתן לטעון אותו בכל מקום.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘בלאק ממבה’ עומדת בממוצע על כשנה עד שנתיים, והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר.

מפרט טכני - וופורייזר בלאק ממבה (Black Mamba)

מידות המכשיר: 14.4 ס”מ / 4.6 ס”מ / 2.6 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 24 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 180 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.5 גרם של חומר צמחי

טמפרטורה מקסימלית: 220 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 195 גרם

ערכה בסיסית של Black Mamba – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Black Mamba כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x  מכשיר אידוי Black Mamba
1 x  פיה מגנטית
2 x נתיב אוויר פנימי נשלף עשוי זכוכית
1 x  כבל USB לטעינת המכשיר
1 x  כלי עזר לניקוי תא המילוי
1 x  כלי ערבוב
1 x  הוראות הפעלה