זה וופורייזר? זה באנג? – לא, זה Switch

תעשיית מכשרי האידוי שצמחה והתרחבה באופן קסום בחמשת השנים האחרונות, הצליחה להפתיע אותנו לא פעם: כאשר הצליחה להביא לנו את טכנולוגית חימום האוויר לוופורייזרים ניידים (תודה לכם Storz & Bickel), את השליטה המדויקת על הטמפרטורות ואפילו את הקישוריות לטלפון הנייד. זוהי תעשיה שבהחלט “חיה” את הצרכן ומאוד קשובה לצרכים השונים.

עם זאת, לאחרונה התבשרנו לוופורייזר ייחודי מסוגו שעתיד להגיע גם אלינו בקרוב. היישר מהחברה האמריקאית Dr. Dabber אנחנו מקבלים את ה-Switch שנראה כמו שילוב של וופורייזר ובאנג – וזה בדיוק מה שזה. Dr.Dabber היא חברה אמריקאית מנוסה וזהו ממש לא המכשיר הראשון שלה. עוד על מדף המוצרים של החברה אפשר למצוא את ה-“Aurora” דמוי העט, את ה-“Ghost” ואת ה-“Boost”, שמזכיר מאוד את ה-Switch עליו נרחיב במאמר זה.

וופורייזר מהעתיד?

אפשר רשמית להגדיר אותו כוופורייזר העתידני, החדשני והטכנולוגי ביותר שקיים כיום על פני כדור הארץ. העיצוב שלו, שפותח במשך שנים על בתהליכי הנדסת אנוש, בשילוב עם טכנולוגיה מתקדמת – מזכיר מאוד את מקטרת המים, או בשמה המוכר יותר – הבאנג. מביני העינין מביניכם וודאי שמעו כבר על הבאבלרים השונים, המתחברים כמקטרת-מים חיצונית לסוגי וופורייזרים שונים, כדוגמת ה- Mighty מבית Storz & Bickel.

הבאבלר, הוא כלי עזר בצורת באנג המתחבר באטימה הרמטית לפיית השאיפה של סוגי וופורייזרים מסויימים. האדים הנפלטים מפיית השאיפה, יעברו תחילה סינון במים, בדומה לבאנג או לנרגילה – כך שהאדים יהיו קרירים וטעימים. בנוסף, מעבר האדים לסינון במים מאפשר סילוק רעלנים אשר דרגת המסיסות שלהם גבוהה, אך עם זאת אינה ופוגעת במולקולות הקנאביס.

עם זאת – כאן זה סיפור שונה לגמרי, מדובר בוופורייזר עם טווח טמפרטורות רחב במיוחד המאפשר אידוי של קנאביס על כלל צורותיו: שמנים, דאב, תפרחת גרוסה וחשיש. ה-Switch מגיע עם 25 הגדרות טמפרטורה מובנות מראש, בנוסף להגדרת טמפרטורה נוספת שמגיעה עם הבאבלר הייעודי. הסוללה האימתנית של המכשיר יכולה להחזיק בטעינה אחת בלבד, מעל ל-150 שימושים במכשיר בהספק מטורף של 33.3 וואט-שעה. עבור אלו שגיחכו כשאמרנו “150 שימושים” – ה-Switch כולל גם מנגנון המאפשר טעינה בזמן שימוש – ככה שאף פעם לא תיתקעו בלי אדים.

וופורייזר שמתאים גם לדאב

מערכת החימום הייחודית מבית Dr.Dabber, מאפשרת ל-Switch לעשות פלאים עם התפרחת או המיצויים שברשותכם. המערכת עשוייה מחומרים עמידים במיוחד, שכן לוופורייזר הזה יש הרבה חום לפזר והוא עושה זאת באופן חסר-תקדים. ה-Switch פועל בטמפרטורת עבודה שבין 150 לכ-426 מעלות צלזיוס כאשר רוב הוופורייזר מגיעים לכ-250 מעלות בלבד. בכדי לאדות חומרים קשים ודביקים כמו דאב או חשיש, צריך להגיע לטמפרטורה גבוהה על מנת למצות את החומרים הפעילים בו כראוי. לכן – ה-Switch הוא מבין פורצי הדרך בתחום שכן כמעט ואין עוד מכשירים שמאפשרים זאת.

העיצוב העתידני של הוופורייזר הזה בהחלט יכול להוות השראה ליצרניות הוופורייזרים, שכן מדובר במכשיר ייחודי הנותן מענה לכל סוגי המיצויים, הדאבים והתפרחות למיניהם כאשר מדברים על טמפרטורות אידוי. רוב הוופורייזרים הקיימים כיום אינם מתאימים לחומרים כמו דאב, חשיש ומרבית המיצויים-לעישון בשוק. לכן, ה-Switch הוא בשורה במיוחד עבור אלו שחיכו לתחליף המיוחד למקטרות הדאב.

וופורייזר להמונים? כנראה שלא

כרגע מחירו של המכשיר באתר החברה עומד על כ-400 דולר, מה שעוד צפוי לרדת עד סוף השנה אך עדיין יישאר בגדר “מחיר שמפחיד אנשים”. עם זאת, עבור המקצוענים שביניכם – זהו הכלי החדיש והמקורי ביותר שנמצא כיום בעולם. עם זאת, קשה להתעלם מהעובדה של תג המחיר הכל-כל חריג בשוק הוופורייזרים של היום, כך שייתכן שאנו עדים לעליית מדרגה מסויימת בשוק – כזו שתביא איתה נתח שוק חדש לגמרי – וופורייזרים High-End למקצוענים.

 

אז אם אתם מחפשים וופורייזר טוב ואתם עדיין חדשים בתחום ומחפשים בעיקר להתנסות, בואו אל המקצוענים אצלנו ב-“טבק עבודי” ונדע להכווין אתכם לעבר החבר הטוב ביותר החדש שלכם – הוופורייזר.

בברכת אידוי נעים