פעם היה אפשרי לעשן גם ברכבות - טבק עבודי

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

כבר בשנות ה-80 המאוחרות ארגוני הרפואה ברחבי העולם הכריזו מלחמה בתופעת העישון. העשן הסמיך של מותגי העל מרלבורו, ווינסטון וקנט היה נוכח בימים ההם כמעט בכל מקום ציבורי וריח הניקוטין החריף היה מורגש גם באוטובוס, ברכבת או במשרד. מאז ועד היום, חלפו שנים רבות והעולם באמת הצליח למזער את התופעה, אך לא להעלים אותה לגמרי. חלק נרחב מהסיבות שהובילו לירידה הדרסטית בכמות מעשני הטבק היו קשורות במוצרים שפותחו – אשר נועדו לסייע לבני האדם להיגמל מעישון טבק. החל ממדבקות ניקוטין, דרך משאפי פלסטיק קטנים וסיגריות אלקטרוניות ועד להירקמותה של תעשיית הפסקת העישון העצומה שמונה כיום עשרות שיטות שונות, הוליסטיות ולוגיות, המאפשרות לכל מעשן להפסיק באופן מיידי לעשן.

עם זאת, עבור רבים ממעשני הטבק קשה לוותר על התחביב המתקתק גם בזמן שהם מודעים לחלוטין להשלכות ההרסניות על גופם – שכן לא ניתן להיות מעשן בעולם המערבי מבלי להכיר את הנזק הכרוך בכך. בעקבות העלאת המודעת לנזקי העישון, בשני העשורים האחרונים הובאו לשוק מספר מכובד של תערובות המשמשות לעישון בדיוק כמו בסיגריה או בג’וינט, אך ללא הניקוטין וללא מאות הרעלנים שניתן למצוא בכל סיגריה תעשייתית כיום.

הרעלנים המצויים כיום בסיגריות הם חלק הכרחי מתהליך ההפקה והעיבוד של התוצר הסופי – הטבק התעשייתי. כלל החומרים המוספים לעלי הטבק הטריים לאחר גריסתם נועדו לשפר את הטעם, הארומה ואת חוויית העישון, בעוד בריאות המשתמש נותרת בצד. בנוסף – העשרת הסיגריה בחומרים ממכרים כמו ניקוטין מאפשר ליצרני הטבק התעשייתי להנות משוק רחב של מעשנים, אשר כבר מזמן מכורים לחומרים אלו.הנזקים הגופניים הכרוכים בעישון טבק כבר מוכרים לכולנו היטב מהאזהרות שניתן למצוא כיום על כל אריזת טבק או קופסת סיגריות וביניהם: מחלות לב וריאה, ירידה בכושר הגופני, סרטן וכמובן מחלות פה ועור הנגרמות בעקבות עישון מתמיד במשך שנים ארוכות.

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

תחליף טבק לכל סוגי המעשנים

גם אם אתם לא מעשנים סיגריות רגילות ו-“רק” מערבבים את הקנאביס שלכם עם טבק – גם לכם יש לנו מאמר שלם לספר. הטבק בשילוב הקנאביס הוכח בשנים האחרונות כמעודד ומזרז התמכרות בקצב ובהיקף המהיר פי חמישה מעישון קנאביס נקי. החומרים הממכרים שבטבק בשילוב עם ה-THC ומולקולות אורגניות אחרות אשר נמצאות בקנאביס יוצרים יחדיו מנגנון תגמול ייחודי לגוף, כזה שכזה להיפטר ממנו גם אם אתם יודעים שהוא הרסני לבריאותכם.

תחליפי הטבק השונים מאפשרים למעשנים להיגמל בקלות מסיגריות טבק שכן חוויית העישון כמעט וזהה לגמרי. להבדיל ממשאפי פלסטיק ומדבקות ניקוטין – בשימוש בתחליף טבק המעשן מקבל את “הדבר האמיתי” עשן שרוף וסמיך בדיוק כמו שהיה מקבל בעישון סיגריית טבק – אך ללא הרעלנים והנזק הגופני הכרוך בכך.

במאמר הבא ריכזנו עבורכם מספר מכובד של תחליפי טבק המתאימים עבור אלה המחפשים תחליף לסיגריות, אך גם מתאימים ואף מומלצים ביותר עבור אלו ש-“רק מערבבים קצת טבק עם הג’וינט של הערב” – שכן אחוז הסיכוי שלהם להתמכרות גבוה יותר.

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

Real Leaf – תחליף טבק איכותי ישראלי

החברה הישראלית החלה את דרכה כבר בשנת 2012, כאשר היזמים מאחורי הרעיון חיפשו דרך למנן את הקנאביס שהם מעשנים בג’וינטים שלהם, מבלי לזהם את גופם בעישון טבק. התערובת שהם פיתחו, הפכה כיום למבין הפופולאריות ביותר בישראל ונמכרת למטופלי קנאביס רפואי ולאנשים אשר מעוניינים להשאיר את הטבק והרעלנים מאחור.

התערובת הצמחית מבית Real Leaf מגיעה גרוסה כך שאין צורך לגזור או לקסס אותה. בתוך התערובת תמצאו עלי-פטל אדום, עלי מרשמלו ומולין. התערובת הינה אורגנית וניתן להשיג אותה גם אצלנו בשקיות אטומות במשקל 30 גרם בגרסה הטבעית של המוצר. בנוסף, Real Leaf מציעים גם תחליף דומה בתוספת מרכיבים מצמח הדמיאנה, אשר מסייע לספיגת הקנאביס בגוף ומוסיף לטעם ולארומה בזמן העישון.

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

Wingman – החבר הטוב ביותר של הקנאביס

התערובת מבית Wingman מבטיחה חוויית עישון מקסימאלית בשילוב עם קנאביס. Wingman – החברה הישראלית שכבר זכתה לשבחים מצד מאקו וערוץ 10 לצד אתרים גדולים נוספים בעולם. התערובת פותחה במשך 3 שנים בליווי מטופלים בקנאביס רפואי אשר ייחלו להיפטר מהטבק איתו נהוג לשלב את הקנאביס.

בכדי להבין מה כל כך מיוחד בתערובת הזו, נצטרך ללמוד לרגע מילה חדשה – טרפנים. אלו מולקולות זעירות המשמשות כחומרי הטעם, הריח, והצבע של אמא-אדמה. ניתן למצוא אותם כמעט בכל פרי וירק שאנחנו מכירים, והם אחראים לעיצוב הטעמים, הניחוחות והארומות של הצמחים בטבע. הטרפנים הם מולקולות אורגניות פשוטות, שכבר בימי קדם נהגו לזקק אותן לכדי תרכיזים ותמציות שונות ומשונות. הקנאביס הוא אחד מבין הצמחים העשירים ביותר בטרפנים, שגם להם סגולות רפואיות נוגדות דיכאון, חרדה ודלקות. ככל שזה נוגע לקנאביס – הגרם המשפיע ביותר על סוג הזן הם סוגי הטרפנים השונים והמינון של כל אחד מהם בפרח.

הטרפנים הללו נוספים באופן מלאכותי לתחליף העישון של Wingman כך שחוויית העישון תהיה מורגשת ויעילה יותר. תוספת הטרפנים מאפשרת מיצוי יעיל יותר של הקנאביס, תועלת רפואית עשירה יותר וכמובן ארומה בלתי נשכחת. הטרפנים מאפשרים למעשן לעשן פחות קנאביס, לקבל השפעה חזקה יותר ולהנות מחווייה נינוחה ועשירה. תוכלו לקרוא עוד אודות טרפנים ומרכיבים נוספים הנמצאים בקנאביס במדריך הטמפרטורות הגדול שלנו.

את תערובת העישון של Wingman ניתן לרכוש אצלנו בטבק עבודי. ישנם שלושה סוגים: סאטיבה, אינדיקה וארומה טבעית. התערובת מגיעה בשקיות של 20 גרם ומגיעה כבר גרוסה ברמה גבוהה ובשקית שומרת טריות.

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

Bigarette – התחליף העשיר ביותר

התערובת מבית Bigarette מונה מספר מכובד של מרכיבים וביניהם מנטה, אלוורה, ריחן, עלי דפנה וקינמון – וכל אלה רק בסוג אחד מבין מספר המוצרים שיש להם להציע. החברה מתחייבת לחוויית עישון מקסימאלית, ארומתית וטעימה, כזאת שתגרום לכם לחשוב שוב ושוב מדוע עישנתם טבק עד עכשיו. התערובת של Bigarette נמכרת עבור אלו המחפשים להיגמל מעישון של טבק, או לאלה שמחפשים עם מה לערבב את הקנאביס שלהם. Bigarete מציעים מגוון רחב של תערובות מעניינות בעלות תכונות ארומתרפיות.

התערובת הקלאסית מבית Bigarette מונה לא מעט רכיבים, וביניהם אלוורה, אשווגנדה, אדג’ווין, עלי דפנה, ריחן הודי, קינמון, שוש, עלי מנטה, צרי לימון, קינמון הודי, אמיתה קיצית, זעפרן ועלי הובנה – כך שניתן להסיק במהירות שאלמנט הטעם והארומה נבחן שוב ושוב בטרם נבחרה הנוסחה הסופית. מדברי החברה ניתן להבין כי השליטה במינון המדויק עבור כל מרכיב ומרכיב בתערובת היא החלק החשוב ביותר כשמפתחים תחליף עישון.

הגרסא הקלאסית של תערבות העישון של Bigarette מגיעה במספר טעמים: תפוח נרגילה, דובדבן וגם בטעם טבעי של טבק. בנוסף, תערובת ה-Temptation (פיתוי) היא תערובת מומלצת עבור מעשני ציפורן. את כל הסוגים ניתן למצוא אצלנו בשקיות של 40 גרם בחנות הווירטואלית או באחד מסניפינו במרכז הארץ.

סדרת ה-XP Booster מבית Bigarette מציעה בדומה לתערובת של Wingman יכולות לחיזוק השפעת הקנאביס העשרת הארומה באמצעות טרפנים מהקנאביס המוספים לתערובת באופן מכוון. התערובת מכילה עלי מנטה, אלוורה, ריחן, עלי דפנה וקינמון, בנוסף לצמחי מרפא נוספים המומלצים לעישון. תחת סדרת ה-XP Booster נוכל למצוא את תערובת הראסטה ותערובת ה-Gold – החלשה מתערובת הראסטה ולכן תתאים לאנשים שמחפשים כמה שפחות טביעת טעם שלא הגיעה מהקנאביס עצמו. בנוסף לשקיות ה-20 גרם הקלאסיות שתוכלו למצוא אצלנו בחנות הוירטואלית או בסניפי “טבק עבודי” – ישנם גם תערובות Bigarette המגיעות בשפופרת קטנה במשקל 5 גרם, עבור שני התערובות (הראסטה ותערובת ה-Gold).

ה-Bigarette מגיעים גם באריזות קטנות במשקל של כ-5 גרם, שאפשר לקחת בקלות בכיס לכל מקום. בנוסף, מציעה החברה גם סיגריות מגולגלות בתערובת צמחית דומה לזאת שנמכרת בשקיות, ככה שאם אתם מחפשים תחליף לסיגריות טבק – עכשיו אתם יודעים שיש כזה.

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

Honey Rose – שם עולמי וטעם מנצח

זוהי מבין החברות הוותיקות והמוכרות ביותר בתחום תחליפי הטבק. החברה החלה את דרכה באנגליה כבר במאה הקודמת, בשנת 1910, וכיום מהווה את אחד המותגים המוכרים והמומלצים ביותר בתחום. התערובת של Honey Rose מורכבת מעלי תלתן, מרשמלו ועלי וורדים כאשר האג’נדה של החברה ממוקדת בעיקר בשימור הצמחים והפקת הסגולות הרפואיות שלהם ופחות בכמות המרכיבים.

התערובת מבית Honey Rose ידועה ברחבי העולם בשל הטעם הייחודי שלה וכמובן בשל השימוש בצמחי מרפא, המאפשרים למעשן חוויה מרגיעה, ארומה-תרפית ומאזנת. השימושים בצמח התלתן ובעלי המרשמלו היו חלק מהותי בעולם הרפואה העתיק, אך גם כיום השימוש בתמציות אלו נפוץ מאוד בתכשירי עור ובתרופות הומאופטיות שונות.

את תערובת העישון של Honey Rose ניתן להשיג אצלנו בטבק עבודי בשקיות בנפח 50 גרם, במגוון גרסאות שונות המכילות רכיבים שונים:

  • SPECIAL – תחליף הטבק הבסיסי ללא ניקוטין – תלתן אדום, מרשמלו, עלי ורד
  • HONEYBLEND – התערובת הבסיסית בתוספת תמציות וניל
  • EARTH IMPACT – התערובת הבסיסית בתוספת חסת בר
  • MIX – התערובת הבסיסית בתוספת תמצית וניל וחסת בר

אותו עשן ללא טבק – מיהם תחליפי העישון המובילים?

Mixo – הישראלית החדשה (והמוצלחת)

Mixo היא חברה ישראלית חדשה יחסית בשוק, המציעה גם היא תערובת עישון אשר נועדה להחליף את הטבק, בעיקר בקרב מעשני קנאביס המערבבים את התפרחת שלהם בטבק. התערובת הייחודית של Mixo מורכבת ממספר מרכיבים, כאשר ישנם 2 סוגים על המדף: Green ו-Golden. תערובת ה-Green מורכבת מעלי ליקריץ, חריע, נענע, דמיאנה, מרשמלו, חסת בר, עלי דפנה, בזיליקום וכורכום. תערובת ה-Golden מבית Mixo מכילה עלי ליקריץ, סייג’, וטיבר, דמיאנה, מרשמלו, חסת בר, עלי דפנה, בזיליקום, רוזמרין.

גם כאן התערובת מגיעה קצוצה היטב ואינה דורשת עיבוד נוסף לפני שהיא מדלגת לכם לנייר הגלגול. הטעם מצויין, העשן רך וסמיך ומהווה תחליף מושלם עבור מעשני טבק. הארומה המופקת בעת בעירת כל מרכיבי ה-Mixo היא ייחודית וארומתית, ומומלצת גם עבור מעשני קנאביס כתוספת טעם לג’וינט.

  • אצלנו בטבק עבודי תוכלו למצוא את שני התערובות מבית Mixo– הגולדן והגרין בשקיות של 30 גרם.