גריינדר כרטיס - טבק עבודי

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

בשנת 2018, כולם כבר יודעים שהוופורייזרים (מכשירי האידוי) הם ספינת-האם – העתיד של עולם הקנאביס הרפואי. השימוש מכשירי אידוי הוכח לא-פע כיעיל במיוחד, נטול נזקי עישון ואפילו – ידידותי למשתמש (גם לאלה שאין ברשותם ניסיון בתחום). במאמרים אחרים כבר יצא לנו לעשות סקירת שוק מהירה, לברר איזה מכשיר אידוי הכי מתאים לכם וגם דיברנו לא מעט על טמפרטורות ועל החומרים השונים המופעלים בדרגות חום שונות.

היום, נדבר על חבר שכל וופורייזר זקוק לו – הגריינדר (או בעברית – גורס). כשמו כן הוא – גורס את התפרחת המיובשת של צמחי המרפא שלכם ומאפשר לכם להכניס אותה ביעילות לתוך תא האידוי. לרוב – היצרניות ממליצות למלא את תא האידוי למצב דחיסה (קיבולת מקסימאלית) – ולכן גריסה דקה היא בגדר חובה כשמשתמשים בוופורייזר. גריסה גסה מדי עלולה להוביל לאי-מיצוי של מלוא הפוטנציאל של התפרחת, ולעיתים גם לבעירה.

הגריינדר המסורתי הוא מכשיר גריסה המעוצב בצורת גליל. החלל הפנימי של הגריינדר מכיל שיניים, ובאמצות סיבוב המכסה העליון החומר שבפנים נגרס לפתיתים. ישנם מליוני עיצובים, ויישומים של וופורייזרים: יש כאלה המוסתרים בתוך חפצי היום-יום (כמו פחית קולה), ישנו הגריינדר פלסטיק המוכר והטוב, יש המציעים כושר גריסה גבוה במיוחד ויש את אלה המציעים מספר שכבות סינון – המאפשרות מיצוי מוחלט של קנאביס.

למעשה, אין פה שום דבר חדשני, שכן זהו מכשיר ששימש מליוני רוקחים וחקלאים לגריסה של תבלינים וצמחי מרפא במשך מאות ואלפי שנים. המוצרים הקיימים כיום בשוק הגורסים, מתבססים על אותו עיקרון פשוט כמו הגורסים של פעם, רק עם מעטפת חדשנית ומעוצבת יותר. לכן, החלטנו לעשות עבורכם קצת סדר בשוק העצום הזה, שיאפשר לכם לבחור את המוצר המתאים ביותר עבורכם.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

גריינדר כרטיס – לאנשי השטח

זוהי בעצם פומפיה או “מגרדת”, המזכירה את זאת שאתם משתמשים בה כדי לרסק עגבניות או לגרוס פתיתי גבינה. זהו לא כלי הגריסה הכי חד או הכי משוכלל, אך בשל גודלו הזעיר שלעיתים קטן יותר ודק יותר מכרטיס אשראי – זוהי בחירה מושלמת לכל ארנק.

השימוש בגריינדר זה הוא פשוט וקל – פשוט מגרדים את הפרח היבש על הפאה המשוננת של הכרטיס. מעבר לניידותו – הוא אינו מציע יותר מדי, וחשוב לקחת בחשבון שבשביל להשתמש בגריינדר שכזה יש לאחוז את הפרח בידיים – הרגל שנחשב לבזבזני ומלכלך. זהו סוג הגריינדרים הפחות מומלצים לשימוש עם מכשירי אידוי, שכן התוצרת הגרוסה תהיה גסה במיוחד ולא אחידה.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

גריינדר פלסטיק – הבחירה הפשוטה

גריינדר הפלסטיק הפשוט המוכר לכולנו, הוא מבין הצורות הפשוטות ביותר שיש לגריינדרים המסתובבים להציע. הוא עשוי משני חלקי פלסטיק-אקרילי ולשניהם שיניים בצורת יהלום משונן. כאשר דוחסים את התפרחת היבשה בין שני החלקים ומסובבים בכוח – התפרחת נגרסת לפתיתים דקים ואחידים למדי.

גריינדר הפלסטיק מתאים למשתמשי מכשירי האידוי למיניהם, פשוט לשימוש וגם די נייד ונכנס לכל כיס. עם זאת, הוא מתלכלך במהירות והשרף המצוי בקנאביס נדבק אליו ופוגע בביצועיו. יעילות הניקיון שלו אינה גבוהה במיוחד, אך הוא יחסית זול וניתן להחליף אותו אחת לכמה חודשים בגריינדר פלסטיק חדש, או לשקול לעבור לגריינדר מקצועי יותר.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

גריינדר רב-שכבתי

ישנם כיום גריינדרים המאפשרים למשתמש מספר רמות סינון המובנות במכשיר, על מנת למצות את האבקנים הזעירים המשתחררים מן התפרחת בעת הגריסה. בדומה לגריינדר האקרילי אותו הזכרנו מקודם, גם לו שיניים משוננות בשני צידי תא הגריסה. ההבדל העיקרי הוא שכבה של רשת סינון המתברגת הקלות אל גוף המכשיר – ומסננת את כל האבקנים הזעירים מבין התפרחת. תערובת האבקנים הזאת נקראת “קיף” וממנו ניתן להכין שלל מיצויים ותוצרים מרוכזים במיוחד.

מהקיף ניתן להכין חשיש באמצעות דחיסה, או באמצעות הקפאה, או שפשוט ניתן לחמם אותו בצורה מבוקרת ולהנות ממנו בצורתו הטבעית. בשל הסיבה שבדרך כלל אין המון אבקנים בכל פרח ופרח, לוקח לא מעט זמן להגיע לכמות מכובדת של אבקנים. לכן – גריינדרים רב-שכבתיים מאפשרים איחסון של האבקה הקסומה On The Go, ויתרה מכך – מאפשרים גריסה יעילה יותר של החומר, קל לנקות אותם והם בדרך כלל יודעים לקצוץ דק-דק.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

המלך – גריינדר שארפסטון

הגריינדר מבית שארפסטון (Sharp stone) הוא המלך הבלתי מעורער של כלל הגריינדרים עלי-אדמות. זהו גריינדר מקצועי שפותח בקפידה על ידי היצרנית המוכרת, עבור אנשים שרוצים לקחת את איכות הגריסה צעד אחד קדימה. עם שיניים עשויות אלומיניום בדרגה תעופתית, רשתות סינון חזקות מפלדת אל-חלד ועיצוב מרשים המקל על השימוש בו – השארפסון הוא לא עוד גריינדר – הוא הרולס רויס. הגריינדר הרב-שכבתי הזה הוא מבין הפופולאריים בעולם, שכן חומרי הבניה והנדסת האנוש מאחוריו מורגשים בהחלט. הגריינדרים של שארפסטון מגציעים במגוון דגמים, עם מכסים שקופים או אטומים, בצבעים וגדלים שונים. המשותף לכלל הגריינדרים של שארפסטון הוא הנעילה המגנטית בין החלקים והשיניים החדות המאפשרות גריסה מהירה של החומר.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

גריינדר מקצועי חשמלי – עבור זללני WEED סדרתיים

למרות שמביני העניין לא ימליצו – ישנם אלה שאוהבים לגרוס כמות גדולה מראש, ולהשמתמש בה במשך יום, יומיים או אפילו שבוע. בדיוק עבור אלו שפחות אוהבים להתעסק בפעולת הגריסה, או עבור מטופלים כרוניים המתקשים בשימוש בגריינדר המסורתי – הגיע הגריינדר החשמלי.

יש אלו שיגידו שזה פשוט בלנדר קטן המופעל על ידי בטריות, ולמען האמת – זה די נכון – אין הרבה הבדל בינו לבין קוצץ מזון חשמלי. הוא מופעל באמצעות סוללות, המזינות מנוע חשמלי קטן שמניע להבי-קיצוץ חדים במיוחד בתוך תא סגור. כך – בתוך שניות ספורות ובאפס מאמץ, ניתן לגרוס כמות רבה של תפרחת מבלי לאבד אפילו קצת ממנה. אגב, ישנם גם כאלה עם שכבת סינון המאפשרת איסוף של האבקנים בדיוק כמו בשארפסטון או בגריינדרים רב-שכבתיים אחרים.

גריינדר – חברו הטוב ביותר של הוופורייזר

נקיון ותחזוקה – שמרו על הגריינדר שלכם לאורך זמן

בהתאם לתדירות השימוש שלכם בגריינדר, אתם תבחינו בשאריות שרף ואבקנים שנדבקים לשיניים ולרשתות הסינון. מומלץ לנקות את הגורס שלכם אחת לתקופה, ואחת לתקופה ארוכה יותר אף מומלץ להתחדש בגריינדר חדש.

בכדי לנקות את הגריינדר ולהבטיח לו חיים ארוכים, נקו אותו אחת לכמה חודשים:

  1. הפרידו את כל החלקים של הגורס שלכם וגרדו מהם את השאריות הגדולות באמצעות מברג שטוח ומברשת שיניים. אספו את כל מה שיוצא משם שכן זוהי תוצרת עשירה במיוחד של התפרחת שלכם שנאגרה שם למשך זמן.
  2. אם גם לכם יש גריינדר שארפסטון, או גריינדר מקצועי רב שכבתי אחר העשוי מתכת, ניתן לנקות אותו בצורה ייסודית במיוחד באמצעות הרתחה של 10 דקות בסיר מלא בחלב. השומן שבחלב מסייע לפרק את השרף הדביק שנשר על השיניים ועל רשתות הסינון ובכך גם מפעיל את החומרים הפעילים בהם.
  3. לאחר הרתחת החלקים יש לשטוף היטב במים קרים וסבון-כלים ובמידת הצורך להשתמש במברשת צבע קטנה או במברשת שיניים על מנת לנקות את השיניים ואת רשתות הסינון באופן יסודי. יש לייבש את כל החלקים היטב לפני הרכבתם מחדש ושימוש בגריינדר.
  4. במידה וברשתוכם גריינדר פלסטיק – הכי רחוק שניתן להגיע זה להניח את חלקיו בכוס מים רותחים. חלקי הפלסטיק לא ישרדו את ההרתחה בסיר, ולכן לא ניתן להגיע איתם לרמת ניקיון ייסודית – מה שייאלץ אתכם לקנות אחד חדש לעיתים תכופות יותר.