דה וינצ'י אייקיו (Da Vinci IQ) – וופורייזר נייד

וופורייזר ‘דה וינצ’י אייקיו’ הוא מכשיר האידוי היקר ביותר המיוצר על ידי חברת Da Vinci שיש לה סדרת מכשירי אידוי בשיווק מארה”ב. מכשיר ‘דה וינצ’י אייקיו’ הוא מכשיר וופורייזר בגודל הגדול ביותר בסדרה, שעדיין מתאים לנשיאה בכיס, אך הוא מעט כבד מאשר מכשיר אידוי נייד ממוצע.

מכשיר אידוי ‘דה וינצ’י אייקיו’ פועל על בסיס העיקרון הפיזי הרגיל של מכשירי וופורייזר: גוף חימום מרכזי עיקרי שפועל לחימום של חלל הנקרא “תא אידוי”. אל תא האידוי מוכנס החומר הצמחי ובתוכו הוא עובר תהליך של חימום מבוקר עד לטמפרטורה גבוהה של כ-200 מעלות צלסיוס – טמפרטורה בה מתאדים מתוכו חומרים פעילים, אך במקביל לא נוצרים בה מוצקי שריפה ולא מתחולל בה תהליך של היווצרות עשן או חומרים מזיקים. בתהליך זה, מאפשר ‘דה וינצ’י אייקיו’ אידוי של חומרים פעילים וחומרים צמחיים בלבד, ללא עשן או חומרים כבדים שמוכלים בעשן. תוצאתו של תהליך זה היא סילון של אדים נקיים מעשןף אותן שואף המשתמש דרך פיית המכשיר.

חלקו החיצוני של ‘דה וינצ’י אייקיו’ עשוי מפלסטיק מורכב (פולימר) מצופה באלומניום וחלקו הפנימי עשוי משכבה כפולה של אותו הפלסטיק המשולבת עם שכבה קרמית אטומה. מתחת למעטה הפנימי ישנה מערכת אידוי המצופה כולה בציפוי הקרמי וכן בציפוי נוסף של זירקוניה, המסייע לשמור על אחידות הטמפרטורה וחלוקתה בעת תהליך החימום. בחלקו החיצוני של מכשיר ‘דה וינצ’י אייקיו’ קיימת תצוגה קדמית המורכבת מ-51 נורות לד המרכיבות את המידע שהמכשיר מציג – טמפרטורות, סוללה ופרטים טכניים נוספים.

חלקו הפנימי של מכשיר ‘דה וינצ’י אייקיו’ מצופה כולו מחומר הנקרא זירקוניה, במטרה לספק נתיב עמיד למעבר האדים שלא יפגע במורכבותם הכימית וכך בטעמם ובריחם. זירקוניה הוא חומר קרמי בבסיסו העמיד לטמפרטורה גבוהה במיוחד, והוא עמיד יותר מסוגים שונים של קרמיקה פשוטה.

מכשיר ‘דה וינצ’י אייקיו’ הוא מכשיר וופורייזר נייד ולא נייח, והוא לא דורש חיבור לחשמל אלא לצורך טעינת הסוללה שלו – סוללה המכילה עד שעתיים הפעלה רציפה או 16 שעות של פעילות חלקית בהיקף מצומצם. המכשיר נטען באמצעות חיבור MICRO USB, כך שניתן לטעון אותו בכל מקום. הסוללה הפנימית ניתנת להחלפה, כך שניתן לטעון מספר סוללות מראש. כמו כן, תא המילוי ניתן להתאמה, כך שלא משנה אם מתבצע אידוי של כמות חומר צמחי גדולה או קטנה, מכיוון שאין שינוי בלחץ האוויר הקיים בתא האידוי כתוצאה מחלל ריק שנפער בתוכו כאשר כמות החומר אינה מספיקה למלאו.

אורך תקופת אחריות היצרן על מכשירי ‘דה וינצ’י אייקיו’ עומדת בממוצע על כשנתיים, והיא תלויה במשווק המורשה או ביצרן ממנו נקנה המוצר. המכשיר מגיע בצבעים אפור, ירוק זית , שחור, ותכלת מתכתי, אך ניתן להזמין אותו גם בצבעים מיוחדים ישירות מהיצרן.

מפרט טכני - וופורייזר דה וינצ'י אייקיו (Da Vinci IQ)

מידות המכשיר: 9 ס”מ / 4.2 ס”מ / 2.3 ס”מ

זמן חימום מלא בשניות: 40 שניות לתחילת פעילות

זמן טעינה מלאה בדקות: 120 דקות טעינה רצופה

קיבולת תא האידוי: 0.4 גרם של חומר צמחי

טמפרטורה מקסימלית: 215 מעלות צלסיוס

משקל המכשיר: 210 גרם

ערכה בסיסית של Da Vinci IQ – מה בפנים?

הערכה הבסיסית המשווקת עם וופורייזר Da Vinci IQ כוללת את האלמנטים הבאים:

1 x  מכשיר אידוי Da Vinci IQ
1 X כבל הטענה  USB
1 X מחסנית אחסון
1 X מחזיק מפתחות
1 X מתאם 10 מ”מ לצינור אידוי
1 X מברשת ניקיון לתא האידוי
3 X פדים אלכוהוליים