טבק עבודי על סגולות שמן CBD

עלייתם של הוופורייזרים

כיצד הוויפורייזרים גרמו למליונים להפסיק לעשן?

מעבר לאותם כלי-עישון מסורתיים כמו ניירות גלגול, מקטרות מים או מקטרות זכוכית, העשור האחרון הביא איתו בשורה משמעותית ובריאה יותר – הוופורייזרים (באנגלית – Vaporizers) או בעברית תקינה – מכשירי אידוי. הוופורייזר מאפשר למשתמש להינות מחווית עישון אמיתית, מבלי לגרום לנזק בריאותי הנגרם בתהליך הבעירה כחלק מעישון מסורתי. על אף שהוופורייזרים הגיעו לעולם רק בשנים האחרונות עלולה לרמוז כי זהו פיתוח חדשני, זהו דווקא רעיון שהומצא לפני שנים רבות. כן, גם אותנו זה הפתיע – אך הפטנט הראשון שנרשם עבור קונספט כמעט זהה למכשירי האידוי שאנו מכירים היום, הוגש כבר בשנת 1963. משום שבשנים אלו סיגריות היו נחשבות לסמל-כוח של ממש, מעין פריט אופנתי שחובה להסתובב איתו, ומשום שפרסום הסיגריות היה אז חוקי ואגרסיבי – לא היה כל ביקוש למוצר מהפכני שכזה, והפטנט התחבא במגירה במשך כמה עשורים.

עלייתם של הוופורייזרים

קצת היסטוריה.. 

שנות ה-90 המאוחרות עד שנות ה-2000 המוקדמות הביאו לסערה בעולם העישון עם קמפיינים אגרסיביים כנגד חברות הטבק, הקוראים לציבור להפסיק לעשן. עישון הלך ונהפך לטאבו, וכיום, ברוב מדינות המערב ישנם חוקי עישון נוקשים המונעים עישון טבק במרחבים ציבוריים. זוהי הייתה תקופה מוצלחת במיוחד עבור חברות שהציעו שירותים שונים לגמילה מעישון: מדבקות, תכשירים, מסטיקים ועוד אלפי מוצרים. עם זאת – ההצלחה המסחררת נחלה דווקא בתחום הסיגריה האלקטרונית, הן במדדי ההצלחה של השיטה כתחליף לעישון, והן במכירות העתק של המוצר. בשנות ה-2000 המאוחרות הגיעה לעולם בשורת הקנאביס הרפואי, וסגולותיו הרפואיות החלו להיחשף יום אחר יום, מחקר אחר מחקר. לפי מגזין פורבס, שוק הקנאביס הרפואי הגלובאלי עומד כיום על שווי מוערך של 8 מליארד דולר, וצפוי להגיע לשווי מרשים של כ-31 מליארד דולר עד שנת 2021. הצמיחה המהירה של תעשיית הקנאביס הובילה גם לביקוש המוני יותר. כיום, במדינתנו הקטנטנה בלבד ישנם כ-60 אלף מטופלים בקנאביס הרפואי, שהם רק קמצוץ ליד 2.6 מליון מטופלים אמריקנים.

וופורייזרים לכולם?

עם ריחות הקנאביס הנושבים באוויר, ועם הדים חזקים כנגד עישון שעדיין מהדהדים מן העבר – הוופורייזר (או – מכשיר אידוי) – היה לחזון בלתי נמנע הממתין להתגשם. בדיוק כך, החלה תעשיה שלמה להתפתח סביב השילוב הזה, תעשיה שכיום מונה מאות חברות, המוכרות אלפי מוצרים שונים המתאימים לצרכים שונים, וכל זה – בתוך פחות מעשור. ההיצע הכמעט אינסופי בשוק מכשירי האידוי הוביל לנתונים מרשימים. שוויו המוערך היום של שוק מכשירי האידוי עומד על כ-3 מליארד דולר, סכום ששילש את עצמו משנת 2015 ועד שנת 2018. מעבר לכך, משנות ה-90 המאוחרות ועד היום, התחום נשאר בעלייה חיובית שהתעצמה עם השנים עד לעליית רווחי-המכירות למאות אחוזים בשנה, מדדים שעולים בקנה אחד עם חברות טכנולוגיות כמו אפל וסמסונג בשנים בהן הסמארטפון נחת בשוק.

עלייתם של הוופורייזרים

ולא רק הנתונים מזכירים לנו את החברה עם התפוח: גם השיווק האגרסיבי, הקשב הרב לצרכי הלקוח ורמת ההשקעה בפרטים הקטנים ובפיצ’רים החיוניים שיש לכל מוצר להציע – בהחלט מאפיינים של תעשיה גדולה וענפה, שתחרות לא חסרה בה. ובתחרות כמו בתחרות – המרוויח העיקרי הוא הצרכן. אז מי הן החברות הגדולות והמשפיעות ביותר בעולם האידוי היום? אנו בטבק עבודי, בוחרים לעבוד עם יצרניות בעלות וותק רב בשוק הפיתוח והיצור. אנו מאמינים כי אין תחליף לניסיון עשיר בתחום, חומרי-ייצור איכותיים, וכף גדושה של חדשנות.

וופורייזרים מומלצים

וופורייזר DaVinci
החברה הוותיקה מנוואדה שבארצות הברית מציעה 3 מכשירי דגל מפוארים, אשר כבר זכו לביקורות מצוינות ברחבי העולם. הכוכב המרכזי של DaVinci הוא לא אחר מדגם ה-IQ, המציע מערכת חימום אוויר חדשנית, ותא חימום עשוי זירקוניה (יש האומרים ברזל קרמי) – חומר קשיח, לא מגנטי ועמיד לחום. כל זאת בנוסף לעיצוב קומפקטי, נייד, וקל משקל, הכולל 51 מיני-לדים לתצוגה, סוללה ניתנת-להחלפה שתחזיק ל-90 דקות של שימוש קבוע ותא המתאים גם לאידוי שמנים. ה-IQ הוא וופורייזר מומלץ על ידינו ועל ידי רבים וטובים בקהילת הקנאביס הבינלאומית. בנוסף ל-IQ, DaVinci מציעה גם את דגם ה-Ascent הכבד יותר, אך עם סוללה חזקה יותר שתספיק ל-3 שעות שימוש. גם ה-IQ וגם ה-Ascent מאפשרים שליטה על המכשיר באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפון, ושימוש בתוכניות חימום מוגדרות מראש – לניצול מקסימאלי של הקנאביס.

עלייתם של הוופורייזרים

וופורייזר Storz & Bickel

החברה הגרמנית Storz & Bickel היא אחת מבין מספר החברות איתן אנחנו עובדים. החברה, שהוקמה כבר בשנת 1996, הביאה לעולם האידוי חלק מבשורותיו המרעישות ביותר. כבר בשנת 1998 נרשם ע”י Storz & Bickel פטנט עבור בלוני האידוי שאותם אנחנו מכירים כיום תחת המותג “Volcano”, שלימים זכה לשבחים רבים, לכינוי “האבא של הוופורייזרים”, וכמובן גם לדגם דיגיטלי. זאת בנוסף לדגם נייח נוסף, ה-Plenty, המציע עיצוב יוצא-דופן וחוויית שימוש מעניינת. בנוסף לליין מכשירי האידוי הנייחים שלה, Storz & Bickel מציעה גם קו מכשירי אידוי ניידים ואיכותיים במיוחד: ה-Crafty וה-Mighty. בעוד ה-Crafty מציע שליטה על עוצמת החום ותפעול המכשיר מהסמארטפון, ה-Mighty מציע טכנולוגיית חימום מתקדמת ועיצוב אינטואיטיבי. מכשירי האידוי של Storz & Bickel זוכים לביקורות מצויינות ברחבי העולם וגם מצד לקוחות החנות שלנו, שנחשפו לאידוי בפעם הראשונה בחיים עם מכשיריהם של Storz & Bickel.

עלייתם של הוופורייזרים

וופורייזר אטמוס ATMOS

גם ATMOS מוכרת כיום כאחת מהחברות החלוציות בתחום הוופורייזרים הניידים ובעולם האידוי בכלל. נכון להיום, היא מחזיקה את אחד הדגמים המומלצים ביותר (ה-Kiln) לשימוש עם שעוות, שמנים ומיצויי קנאביס שונים. כמו כן, החברה מציעה מכשירי אידוי ניידים נוספים, כמו ה-Aegis המפורסם, ה-Vicod, וה-Jump מכשיר אידוי זעיר, דמוי עט, שיכול להתאים גם לכיסים הקטנטים ביותר.

עלייתם של הוופורייזרים

וופורייזר Grenco Science

החברה האמריקאית הצעירה יחסית, מציגה חזון לפיו מכשירי האידוי צריכים להיות כל-כך קלי משקל ופונקציונאליים, שהמשתמש עלול לשכוח שהוא בכלל נושא מכשיר אידוי. הם היו הראשונים לשלב במכשירי האידוי שלהם מיכלים לקיבול נוזלים כמו שמנים ותמציות צמחים, והמכשירים שלהם מוכרים מאוד באמריקה, ואהובים גם כאן בארץ.

חברה מציעה וופורייזרים מעוצבים להפליא, קומפקטיים במיוחד, ויחסית תקציביים ביחס למתחרות המנוסות יותר. מכשירי הדגל מבית Grenco Science כיום הם ה-G Pen Pro וה-G Pen Elite המעוצבים כיחידה קומפקטית ונוחה לנשיאה ולשימוש וקלי משקל. מכשיר נוסף שמזוהה עם החברה ועם העבר של בעולם האידוי הוא ה-G Pen Snoop Dog שזכה לשיווק אגרסיבי ולשיתוף פעולה מצד אמן הראפ המוכר סנופ דוג – וופורייזר סנופ דוג.

עלייתם של הוופורייזרים

וופורייזר פקס PAX 3

היצרנית האמריקאית הפועלת בסן-פרנסיסקו, החלה את דרכה כבר בשנת 2007 כשפיתחה סיגריות אלקטרוניות לשוק האמריקני והקנדי תחת השם “JUUL”. עם כניסתו של הקנאביס הרפואי לספר החוקים של כמה וכמה מדינות בארה”ב, החברה “התנתקה” ממותג הסיגריות האלקטרוניות, והחלה למתג את עצמה כ-PAX Labs.

ל-PAX האומנם קו מכשירים מצומצם אך בזאת להעיד על איכות המוצרים. הוופורייזרים של PAX הם בהחלט מן הבולטים ביותר שיש בשוק כיום, החל מהעיצוב המינימליסטי והפשוט, דרך זמן חימום קצר במיוחד, וביקורות חמות מצד המשתמשים. ה-PAX2 וה-PAX3 מציעים חוויית אידוי בלתי-נשכחת, ויכולת קיבול של שמנים, שעוות, תמציות וגם כמובן תפרחת יבשה. ה-PAX 3 הוא וופורייזר מומלץ לשימוש עבור משתמשים ומתקדמים כאחד, וזאת בזכות היכולת שלו לבקר ביעילות את הטמפרטורה.

עלייתם של הוופורייזרים

חנות הוופורייזרים שלנו – טבק עבודי

החנות “טבק עבודי” הוקמה ע”י משפחת עבודי בשנת 1966. באמתחתנו ניסיון של כ-52 שנים בתחום המוצרים המשלימים לעישון, וחלוצים בייבוא ומכירה של מכשירי אידוי בארץ. במהלך שנותינו ליווינו מטופלים רבים, שאידוי או עישון לא היו חלק מחייהם בכלל, לרכישת הוופורייזר הראשון שלהם. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום, או לקחת סיבוב ארוך בחנות הוירטואלית שלנו, להתרשם ואולי גם להתחדש במכשיר אידוי חדש המתאים לצרכים שלכם.